Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Passat válcuje superb cenou. Je levnější až o 100 tisíc

Investice 20.11.2010 | 13:01 0 Komentářů

Navíc nabízí prestiž a některé technologické vychytávky

Škoda má být v koncernu VW levnou značkou. Při porovnání současně platných ceníků novinky značky Volkswagen, modelu Passat a škodováckého Superbu to ale neplatí. Zvláště, pokud se zaměříme na nejvíce vybavené a tudíž nejdražší verze.
Nejdražším superbem ve verzi sedan v současné nabídce Škody je ten s benzinovým šestiválcem a pohonem 4×4 ve verzi Elegance. Stojí přesně 1 050 900 Kč. Ve výbavě má navíc oproti levnějším stupňům výbavy kromě designových prvků a lepších materiálů v interiéru vlastně jen vyhřívané čelní sklo, multifunkční volant a stínící rola pro okna vzadu.
Passat (opět je řeč o verzi sedan) oproti tomu boduje už větším výkonem motoru (jeho šestiválec disponuje 220 kW oproti 191 kW u superbu) a z toho logicky vyplývajícími lepšími hodnotami zrychlení, ale kupodivu i spotřeby (passat je lepší o tři desetiny litru na sto kilometrů), dále samozřejmě svým prestižním jménem, ale zejména cenovkou. Ta je v jeho případě přesně 950 900 Kč, tedy přesně o sto tisíc nižší než u škodováckého modelu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.