Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Partners ovládli pětinu poradenského trhu

Podle zveřejněných výsledků poradenských firem za druhé pololetí roku 2009 ovládli Partners pětinu poradenského trhu. V hypotékách a investicích je podíl Partners dokonce třetinový (tisková zpráva Partners)

Obě asociace finančně-poradenských společností – AFIZ a USF – vydaly společnou statistiku výsledků svých členů za druhé pololetí. „Srovnání výsledků trhu s výsledky Partners potvrzuje, že jsme se skutečně stali největší finančně-poradenskou firmou v České republice,“ říká Tomáš Prouza, ředitel péče o klienty Partners. „V klíčových oblastech, za které považujeme hypotéky a investice, jsme dosáhli třetinového podílu na celém trhu, výrazně roste i podíl Partners na různých doplňkových produktech, které by měly být součástí každého vyváženého portfolia,“ dodává Tomáš Prouza.

Vysoký objem investic je dán především důrazem Partners na vytváření dlouhodobých rezerv pro zajištění důchodu tak, aby byli mladší lidé připraveni na to, že státní důchody budou stále nižší. Často se setkáváme s případy, kdy si klient odkládá pět set korun do penzijního fondu a myslí si, že je na důchod připraven. To se ale velmi mýlí. Lidé dnes stráví v penzi i několik desetiletí a úspory jednoho člověka na takto dlouhé období se musí pohybovat v milionech a ne desetitisících,“ varuje Tomáš Prouza.

Úspěch Partners v hypotékách potvrzuje naši strategii dlouhodobé přípravy klienta na financování vlastního bydlení a rozumného rozkládání nákladů klienta. Dáváme přednost tomu, aby měl klient připravenu rezervu a alespoň část vlastních prostředků a nepůjčoval si 100 % hodnoty nemovitosti, takže většina klientů Partners neměla se získáním hypotéky problém ani loni, kdy si řada bank stěžovala na propad hypoték,“ vysvětluje Petr Borkovec, ředitel pro distribuci Partners.

Náš významný a rostoucí podíl v oblasti životního a neživotního pojištění je důsledkem naší filozofie komplexního obsloužení klienta a dlouhodobého kvalitního servisu. Ukazuje se také, že naše strategie tvorby exkluzivních pro klienta významně výhodnějších nízkonákladových produktů životního a neživotního pojištění se dlouhodobě vyplácí. Zejména v době krize a snahy klientů uspořit umožňují tyto speciální produkty v rámci finančního plánu zajistit více rizik za méně peněz,“ dodává Borkovec.

Následující tabulka ukazuje podíly Partners na celkových výsledcích finančně-poradenského trhu ve druhém pololetí roku 2009, jak jej vydaly profesní asociace AFIZ a USF:

Produkt

Partners

Poradenský trh

Podíl Partners

Investice do fondů – objem

527 365 902 Kč

1 739 383 235 Kč

30,32%

Hypoteční úvěry – výše úvěrů

2 789 071 273 Kč

7 963 902 000 Kč

35,02%

Životní pojištění – roční pojistné běžně placené

269 730 448 Kč

1 509 335 000 Kč

17,87%

Neživotní pojištění – roční pojistné

50 744 582 Kč

436 618 000 Kč

11,62%

Penzijní připojištění – počet smluv

7 073

63 163

11,20%

Stavební spoření – počet smluv

4 015

31 921

12,58%

42 komentářů: “Partners ovládli pětinu poradenského trhu”

 1. TM napsal:

  Pokud se tu porovnávají společnosti jako OVB, Fincetrum či Partenrs,
  tak nezbývá než konstatovat, že největší společnost trhu je ZFP Akadémie. Do jejich obratu má Partners stále co dohánět …

  • kolemjdoucí napsal:

   a jsme u toho, jde o to jak nastavíme kriteria … mimochodem, kolik ma ZFP podíl v investicích?

   • Anonym napsal:

    add TM – co se týče „velikosti firem“ – nedá se srovnávat hromadné balamucení neznalých pod přísliby dosažení finanční nezávislosti všemi na seminářích, a následné jejich téměř okamžité vytěžování nefunkčními kombinacemi, a jejich častým odháněním a lákáním dalších a dalších – to není velikost firmy, to je něco celkem jiného, ne ?

    A ani nemají v logu ten zneužívaný pojem s velkým „A“, ale s „a“ malým, a je to pouze „zástěrka“ na získání důvěryhodnosti, takzvané „mimikry“.

    A jsme u těch kriterií, o kterých se zmiňuje „kolemjdoucí“, což je rozhodující. Přeci jen hromadné „seance“ a následné hromadné pobíhání zjevně sfanatizovaných nevědomých čerstvých seminaristů po teritoriu ČR a SR nemá nic společného s tím, co hlásají, a ani nic společného s finančním poradenstvím a jeho kvalitou. Jde o firmu s celkem jinými cíli a čerta jim záleží na spokojenosti spolupracovníků a zákazníků. Všeobecně se všude veřejně, a i na tomto odborném finančním fóru, mluví o „bouchačích smluv“, je toho plný net.

    Investice nejsou v zorném poli této firmy, k nim je doopravdy třeba i odborné vzdělání, což tu zjevně nehrozí…

  • Anonym napsal:

   Konkrétní projevy té „velikosti“ v teréně, jedna z reakcí spolupracovníka, a na tom fóru jsou daleko větší „podlosti“ – o několik příspěvků výše tam dokumentuje zrušení všech smluv u klienta a vytvoření nových stejných – a čistá ztráta cca 210 000 SK… VELIKOST ČEHO VLASTNĚ ?

   openiazoch.zoznam.sk/produkty/pm/nazory.asp?TID=PMZFP

   #72243 2. 3. 2010 lubo NOVÝ [nat-88-212-37-145.antik.sk] Oznám správcovi | Odpovedať
   A dalsia skusenost. Klien ma uzatvorene premiovo zvyhodnene stavebne sporenie u lisiaka a skvela particka uzatvorila vraj vyhodnejsie stavebko u svojho partnera na cielovu sumu 30000€ a taktiez ju premiovo zvyhodnila od klienta vzala peniaze prvu splatku na aktivaciu ale zmluva je podpisana iba poradcom klientov podpis ,miesto a datum chyba. Zmluvu klientovy urobili v decembri. Po overeni na info linke sme zistili ze takuto zmluvu v systeme nemaju a neeviduju ani klienta podla rc. No ja sa uz nechcem ani vyjadrovat.

  • TM napsal:

   Díky za reakce …
   nu, je to prostě tragédie, jak tu všichni na sebe kydají špínu
   a hledají statistiky, které by z nich udělali velké a ještě větší a nejlépe nevětší společnosti.
   Jedni zapomenou započítat do trhu firmy jako ZFP a OVB a už se buší v ňadra,
   druzí dva pro jistotu zveřejňují čísla i z dalších trhů, aby to vypadalo že šíleně rostou, jen aby nalákali další ovečky …
   🙂

 2. Václav Valášek napsal:

  Vážení kolegové,
  tohle trochu nechápu. Proč tady prát špinavé prádlo na veřejnosti, ještě k tomu, s největší pravděpodobností vymyšlené?
  Pokud chcete, abychom si nikdy jméno v ČR nezlepšili, tak se chovejme jako banda pitomců co umí akorát pomlouvat, stejně přijde někdo další a pomluví nás…
  Místo abychom táhli za jeden provaz a učili lidi poznat nezávislého poradce od pojišťováka či bouchače, tak se soustředíme na pomluvy těch, kteří se to také snaží dělat dobře. Proč Fincentrum bude pomlouvat Partners a opačně? Obě firmy mají drive. Všechny firmy z „velké čtyřky“ mají své silné a dobré stránky a poradce. Zaměřme se na vystrnadění prodavačů jednoho zeleného BN produktu jako všeléku a těch co nabírají klienty jako součást letadla (asteria, eurofinancial…). Nebo na jednotlivce typu Štork (a nebojte, i ve vaší firmě určitě jeden až dva zlatokopové jsou, a slušní z OVB se za Štorka právem stydí a nechtějí s ním být spjováni).
  Až klienty dostaneme na svou stranu, místa na trhu bude dost pro všechny dobré poradce.
  Ale do bude až po tom, co potenciální klient po nacvakání názvu firmy do google nenajde nekonečné debilní debaty a anonymní pomluvy…
  Jsme jediný obor, kde funguje taková zbytečná nevraživost a odráží se to jen a pouze na obrazu naší práce na veřejnosti.
  Pokud tedy chce někdo soutěžit v tom, kdo je lepší poradce, tak ať začne u sebe cvičením úcty k soupeři, kterého je třeba respektovat. A to Partners, Fincentrum, Broker consulting i OVB je. A samozřejmě i některé další, např. Sophia finance apod.
  Děkuji za pozornost těch, kteří dočetli až sem. Samozřejmě chápu, že některým nejde o kvalitu debaty ale kvantitu pí*ovin v ní obsažených.
  Vašek Valášek, Partners

  • ex OVB Tonda napsal:

   Za Štorka jsem se pořádně styděl. Neměl by trh a tyhle debaty vyvinout tlak na to, aby Štorkové a spol na tom trhu nepůsobili? Nebo se budeme tvářit, že Štork je jeden z nás? Co si pak mají myslet klienti o značce OVB s kauzuou Štork?

   • MHMO napsal:

    A co si klienti a ostatní mají myslet třeba o tomto ??? Aneb jak se mnohokrát opakovaná lež v OVB stává pravdou….. http://www.youtube.com/watch?v=wsdpGbks_V4&feature=related

    • kolemjdoucí napsal:

     Kdo je jednička? Kdo má největší obraty? Kdo má nejvíc spolupracovníků? Kdo dělá nejkvalitnější poradenství? Jste jak malý děti, místo aby tyto diskuze zkvalitňovaly poradenský trh, honíte si tady triko a ukazujete potencionálním klientům jací lidé dělají poradenství.

    • Karel napsal:

     Tak to je hustý. Např.T. Grez chtěl zmizet s Havlem a Dostálem a teď je pro něj bývalá jednička nejlepší? Nejistý kariérový plán vydávají za jistý. Jo, já na bráchu brácha na mě.

     • hledající napsal:

      v čem je karierový plán nejistý? Poradíte mi, abych neudělal chybu?

      • Ivo B. napsal:

       No, nejistý je především v tom, že mu skoro nikdo nerozumí, častokrát se nedodržuje a že to nejdůležitější je skryto tzv. „mezi řádky“, což také skoro nikdo není schopen rozklíčovat. A pokud přece, pak je většinou již pozdě a je nutné začít od začátku.
       Mě osobně to trvalo cca 8 let, než jsem se mezi řádky naučil číst – bohužel jsem mezitím musel 2x začínat skoro od nuly. 🙁

       • hledající napsal:

        můžete být konkrétnější co je skryto mezi řádky a proč je potřeba začínat znovu? Připadá mi totiž jasný a nevidím důvod k tomu co píšete.

        • Ivo B. napsal:

         Tak v tom případě gratuluji, nejspíš patříte mezi těch nemnoho jedinců, kteří KP plně pochopili a daří se jim jej naplňovat.

         A co se týká konkrétnosti: nemám jednak chuť zde psát vícestránkový elaborát na toto téma, druhak nemám ani chuť to psát na tomto místě vůbec. 🙂

         Pozn.: pokud Vás to zajímá hlouběji a vážně, pak mi napište třeba na ivobivob@gmail.com

        • rád odešel z OVB napsal:

         Taky mi to připadalo jasný od začátku. Pak zjistíte,že váš nadřízený (nejlépe zemský ředitel) má jiný názor. Nemá ráda chytrý a schopný, nehodí se mu to pro kariéru vašeho nadřízeného, chyběla by mezi vámi meziprovize pro vašeho neschopného nadřízeného. Najde stovky důvodů proč vás nepovýšit,proč to odložit.To je podle kariérového plánu.Zemský ředitel je bůh.Nikomu z vedení nevadí,jak dodržuje pan velkomožný Zemský kariérový plán. Nechce povýšit, nepovýší.Splnil jste? A co? Nehodí se mu to, tak nepovýší.Co by na to řekl jiný,že jste lepší a vybočujete? Tak vás nepovýší, naštve vám pořádně vaše lidi (podřízený) z týmu. Ty to nebaví se na to dívat a nechat ze sebe dělat voly. Taky znají kariérový plán. Pochopili,je jako lákadlo pro nováčky.Tak znechucený odejdou.To ste se s nima piplali,máte je pryč.Začínáte znovu a tak je to dokola.Než Zemský dotlačí nahoru sví kamarádíčky,pak dovolí i vám jít nahoru.Udělal pro vás maximum,bojoval za vás,přimhouřil prý oko.Máte to měsíce na talíři.Čili velká „radost“ z povýšení.Necháváte centrále 40%,něco jemu a zemský vám za to dovolí garantovaný povýšení.Povýšení,který ste měl splněný dávno. Takhle to chodí u Křena.Vidíte jediný důvod proč u něj zůstávat a pachtit se?

         • Anonym napsal:

          Ono je to asi všude v MLM ve financích stejné – oblbnout, nabulíkovat, okrást a vyhodit. Neznám OVB, ale v jiné třípísmenkové firmě jsem byl, a bylo to o život, paraziti, zloději, vrazi… doslova

          • Radek napsal:

           Vy musíte být strašný paranoik 🙂

          • Anonym napsal:

           Nechte na hlavě, já vím, o čem píšu a koho mi zlikvidovali, ne OVB, ale jiné podvodnická firma, která okradla Slovensko a teď chce i ČR, protože má stále málo… čtite na netě vice.

           Řeší se tona všech úrovních a bute rád, že zmiznou do důchodové reformy tam, kde je třeba…

          • Anonym napsal:

           Pardon za překlepy, už mi není dvacet… ale spravedlnost si ctím a podvodníky do důchodové reformy nepustím ani já…

          • Anonym napsal:

           Pardon za překlepy, už mi není dvacet… ale spravedlnost si ctím a podvodníky do důchodové reformy nepustím ani já…

          • Honza napsal:

           Proč nikdy nepoužijtete název té společnosti, pane Jedličko? Ne všem může být jasné, že stále mluvíte o té skvělé ZFP. Samozřejmě s Vámi souhlasím, bohužel je to však neuvěřitelný stroj na peníze pro pana Poliaka a těch jeho osm partnerů.

           jsem zvědav, kdy mu dojde palivo.

          • Anonym napsal:

           Proč ? Protože jdou po penězích za cenu životů lidí, kamarádů, přátel, všech. A takovou sebranku ani já nmemusím…

          • Anonym napsal:

           Zkuste i tento net..

           http://www.trinec.cz/diskuze/id214/

           a někdy to zblbne, jde to nadvakrát. Paranoia ? Ne, organizovaná kriminmalita, zdokladovaná, a ne ode mně.

         • taky šťastný ex napsal:

          To je trefa!My to znali od Podoláka. Kariérově zlikvidoval svoje ředitelství za pomoci Křena. Nepřítel každý kdo ho dohnal.To byl skoro každý.

          • bývalý poradce OVB napsal:

           Náhodou někdy ta nejistota u Křena byla dobrá. Našemu vedoucímu povyšoval lidi a neptal se ani nadřízenýho vedoucího. Mohli jsme si dělat, co jsme chtěli.

 3. Max napsal:

  Jak známo, tak věkový průměr těchto studentů v Partners je 29 let 😛
  Děkuji za nahrávku.

 4. Romana Kopková napsal:

  Lži a polopravdy provázejí Partners od jejich vzniku. Každý ví, že AFIZ a USF zdaleka nezahrnují celý trh, ale proč to nenapsat. Namotivovaní studenti, základ poradenské sítě Partners, to sežerou jako obvykle.

  • bývalý Ovbák napsal:

   Není důležitý, jak se Partners stali JEDNIČKOU.Ale jsou. Položili OVB na lopatky.Dobrá satisfakce. Všichni v OVB Partners zatracovali a nedávali jim moc měsíců života. To nemá chybu. OVB se vrátil bumerang a OVB samo zkomírá.

   • Radek napsal:

    Pravdou ale je, že USF a AFIZ celý trh nezahrnují. Ani v jedné asociaci není OVB a další, především malé, společnosti, které buď nestojí o kvalitu nebo se zabývají jen specifickým segmentem trhu (tím nemyslím boucháním investiček, ale třeba financováním bydlení).

    • od obchod. partnera napsal:

     To bude tím,že OVB z AFIZU vyloučili – nekalé praktiky (Štork). Těžko by takovou společnost někdo mezi sebe ještě dneska vzal. Historické zkušenosti jsou dostatečné.Byli zvyklí ovládat obchodní partnery. Teď už není nikdo na ně zvědav.

     • Nevycházím z údivu napsal:

      Cituji z finmag.cz …Etický výbor Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců ČR (AFIZ) na svém včerejším zasedání rozhodl v rámci disciplinárního řízení o pozastavení členství společnosti OVB Allfinanz… Poté OVB z AFIZ vytoupila. Zjistěte si prosím jak se věci mají dřív než něco plácnete.

      • Petr z OVB napsal:

       To ste nemusel vytahovat, je to přece totéž. Ještě chybí uvést důvody a máme to všechno zase na talíři se Štorkem.

   • To je sice fajn napsal:

    To je sice fajn, moc jsem jim fandil , ale jsou to stejné Multi smetí co nevyplácí provize v termínu, bordel při zpracovávání smluv je neuvěřitelný (všechno už raději kopíruji 2x,posílám doporučeně aby se nevymlouvali a navíc dělám průvodku/seznam dokumentů)- stejně na prd..Nejlepší sranda je nové nařízení drtící potenciál spolupracovníků – mí studenti(3-5ročník,jiné neberu) jsou povini díky výpadku výsledků v období zkoušek PLATIT 5000,- zálohu(kauci!!) na BJ, že splní nadiktované obraty – to že se prvoplánově musí“ bouchat exklusiv investička je SNAD jasné, jinak se nedá uživit – investice nehrozí,nikdo je pořádně neumí a servis od nadřízených je katastrofa (nedivim se Izp je lépe placené) ..
    Už je to jen jeden z dalších multilevlů právě jako OVB ze kterého „vzešli“ ..

    • Martin z Partners napsal:

     Tak téhle slátanině snad nikdo nevěří….

    • Kamil z Partners napsal:

     Tak pokud máte tyhle problémy proč u nás jste?

     • Je to pravda? napsal:

      Jsme partneráci z malé struktury na „východě“ a podobné nedostatky také zažíváme – zpožděné provize „vinnou dobrdelu“ na centrále a opětovné odesílání toho co jsme už poslali je pravda, ale o kauci na studenty nic nevíme..Zdravíme kolegy z Prahy, tam to jde určitě lépe (zpracování smluv a výplata..)

      • Luky napsal:

       Zajímalo by mě, co máte na mysli pod pojmem „zpožděné provize“ jestli prostě nedojdou do měsíce, nebo dojdou až za tři, jak je standartem jinde….

    • Ujko vtipkar napsal:

     Tak, a teď ještě tu o karkulce…. prosiiiiim…..:) Hodně špatnej pokus Fincentráci…. 🙂

   • kolemjdoucí napsal:

    vy znáte nezveřejněná čísla z OVB?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.