Sobota 17. srpna. Svátek má Petra.

Padělky zlata trápí i hokejistu Nedorosta

Investice 26.08.2015 | 11:10 0 Komentářů

Firmy obchodující skrz německou poradenskou společnost Ertrag & Sicherheit jsou od května v insolvenci. Klientům této společnosti, kteří investovali do zlata a stříbra, hrozí, že příjdou o své vklady.

Podobným případem je i hokejista Václav Nedorost, který investoval skrz společnost Ertrag & Sicherheit  čtyři miliony korun do německých uzavřených „fondů“ Shedlin a tři sta tisíc do zlata a stříbra. Nyní hrozí, že o investici, na kterou si musel dokonce sjednat hypotéku a zastavit nemovitost, příjde.

Zda-li ještě někdy svůj vklad uvidí, závisí nyní na insolvenčním správci. Podle Václava Nedorosta je důležitá medializace problému. „Snažím se články o té firmě sdílet na Facebooku. Jim to samozřejmě vadí, protože jim asi klienti pak volají, co a jak. Podle mě 80 procent klientů neví, že nějaký problém existuje. Z dopisů, které posílají, klienti vědí, že se něco děje, ale už nezjistí, jak je to vážné. Snažíme se to s ostatníma klukama řešit dál, chtěli bychom to dostat do médií. Je to v začátku, uvidíme, jaký to bude mít dál průběh,“ poznamenal Nedorost.

Zdroj: iDNES.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.