CZK/€ 24.895 +0,04%

CZK/$ 23.224 +0,31%

CZK/£ 29.460 -0,02%

CZK/CHF 26.080 -0,38%

23. 02. 2009

0 komentářů

Ovládnou Orco drobní akcionáři?

 


 

Většinu, až 85 %, akcií drží ve firmě drobní investoři, z nichž na páteční výzvu sdružení reagovalo už několik stovek akcionářů. O připojení se k aktivitám sdružení uvažují podle deníku E15 dokonce i někteří věřitelé společnosti.

Sdružení chce dosáhnout odvolání současného managementu, který má ve firmě jen malý podíl a může současnou situaci řešit konkurzem. Za poslední rok spadla cena akcií Orco o 93 % a situaci nepomáhají ani samotní vedoucí představitelé společnosti, kteří informují o dění ve společnosti kuse a zmateně. „Zejména značně kusé a zmatečné zprávy v médiích, které se týkají odchodů vysokých manažerů z firmy, nasvědčují, že problémy jsou větší, než je společnost ochotna přiznat,“ myslí si Luboš Smrček, který reprezentuje sdružení SOS Orco.

Podle Smrčka ale bude obtížné převzat kontrolu nad společností při dubnové valné hromadě, kde bude muset získat ke změnám v managementu většinu. V případě neúspěchu se sdružení pokusí svolat další valné hromady.

Orco se potýká s dopady finanční krize, propustila 220 zaměstnanců a zastavila investice do nových projektů. Řízení se ujal zakladatel společnosti Jean-Francois Ott, který nedávno přišel o velkou část svého podílu ve firmě, když banky předaly akcie, kterými ručil za své obchody.

Zdroj: E15

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářůDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *