Čtvrtek 26. listopadu. Svátek má Artur.

Odejmutí licence družstevní záložně PDW

Banky Daniel Kuchta 15.03.2010 | 17:10 2 komentáře

Úvěrnímu družstvu PDW, Praha bylo pravomocně odejmuto povolení k činnosti. Česká národní banka v rámci státní kontroly zjistila v podnikání této družstevní záložny takové nedostatky, že s ohledem na jejich povahu a závažnost bylo odnětí povolení jediným možným řešením (tisková zpráva ČNB).

Záložna například neměla dostatečné zajištění úvěrů a dostatečný monitoring obchodů, poskytovala služby v rozporu s uděleným povolením působit jako družstevní záložna, neprováděla vnitřní audit a  porušovala jednací řád družstevní záložny.

Úvěrní družstvo PDW, Praha mělo ke konci loňského roku 367 členů a celková bilanční suma činila přibližně 62,8 milionu korun.

Naposledy ČNB odejmula povolení k činnosti v sektoru družstevních záložen Českému národnímu spořitelnímu družstvu v červnu 2007. Důvodem byly závažné nedostatky v činnosti.

Celý sektor družstevních záložen měl na konci loňského září 44 036 členů a bilanční sumu převyšující 16,8 miliardy korun. K dnešnímu dni má platnou licenci 16 družstevních záložen.

2 komentáře: “Odejmutí licence družstevní záložně PDW”

 1. kalimero napsal:

  Záložnám se zkrátka věřit nedá. Některé sice možná nabízejí fajn úrok, ale takový terno to zase není (např. oproti J&T bance)

  http://www.mesec.cz/produkty/terminovane-vklady/?vyse_vkladu=1000000&vypovedni_lhuta=720&doba_ulozeni=730&spocitat=Spo%C4%8D%C3%ADtat&_sl1=max_dosazitelny_urok&_sl2=urokova_sazba&tridit=_calc2&smer=s

  • Anonym napsal:

   Nejen já mám roky a nejen dojem, že ČNB už měla dávno řešit konkrétní třípísmenkovou MLM „organizaci“, která okradla a stále okrádá své spolupracovníky, a to nejen na téma zákona 43/2004 Z.z. /SR/, ale i v ČR evidentně nezákonnou smlouvou o obchodním zastoupení. Je to dokladováno i usnesením nejvyššího soudu ČR u obdobné třípísmenkové MLM firmy v červenci 2009.

   Na co čekáme ? Na to, že se vzájemně fyzicky zjevným psychickým nátlakem „nevzdělaných chamtivců“ a vydíráním „advokáty“, zdecimují a zdrhnou mimo dosah zákona ?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.