Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Odbyt aut v Evropě už začal váznout. S výjimkou VW

Investice 16.12.2011 | 11:23 0 Komentářů

Své prodejní podíly letos opět výrazně navyšují korejské značky Hyundai a KIA

Brusel – Zhruba o dvě procenta aut méně než v loňském roce se letos prodá v Evropské unii. Dá se to vyvodit z čerstvé statistiky organizace ACEA, která sdružuje evropské výrobce vozidel.
Výsledky od ledna do konce listopadu jsou totiž nyní o 1,4 procenta horší než za stejné období loňska. V samotném listopadu se navíc meziroční propad prohloubil na 3,5 procenta. Celkem se od letos zatím v EU prodalo  12 157 000 aut, zatímco loni to bylo 12 325 000.
„Statistiky registrací nových osobních aut za listopad potvrzují negativní očekávání. Pokles je z velké části důsledkem problémů Eurozóny. Spotřebitelé odkládají nákup aut, podobně jako tomu bylo v průběhu ekonomické krize v letech 2008 a 2009. Pokles zatím naštěstí není tak dramatický, nicméně je pravděpodobné, že následující měsíce budou rovněž ve znamení poklesu registrací v řádu jednotek procent,“ uvedl ve svém komentáři Jan Linhart, Partner společnosti KPMG Česká republika.
Německo roste nadále
Jedinou výjimkou, která do značné míry snižuje propad celé EU, je největší automobilový trh v Evropě – Německo. Tam se letos meziročně prodalo o 9 procent aut víc. Další velké  trhy (Velká Británie, Itálie, Španělsko a Francie) jsou již v mínusu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.