Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

Ocenění pro certifikáty Sal. Oppenheim a rostoucí zájem o zajištěné investice

Banka Sal. Oppenheim získala několik ocenění v kategorii certifikátů v soutěžích v Německu a Rakousku.

V soutěži Zertifikatepreis německého magazínu Focus Money získala banka první místo v kategorii certifikáty s částečnou ochranou. Ve stejné kategorii vyhrála banka i v soutěži Zertifikate Awards Austria 2008 v Raokusku, kde rovněž obsadila první příčku v kategorii discount certifikátů. Mezi 28 emitenty se bance Sal. Oppenheim v Rakousku podařilo obsadit celkově druhé místo.

Udělená ocenění nás velmi těší. Na oblast certifikátů s částečnou ochranou se naše banka specializuje dlouhodobě a jako první uvedla před pěti lety na trh vlajkové produkty bonus certifikát a twin win certifikát,“ uvedl Christopher Maass, ředitel pro distribuci banky Sal. Oppenheim.

Investiční nástroje s částečnou, nebo 100% ochranou jsou v dnešní době propadů na akciových trzích zajímavou a hlavně žádanou možností pro investory, jak omezit riziko a zároveň se podílet na výnosech.

„V poslední době jsme zaznamenali rostoucí poptávku mezi drobnými investory o typ 100% zajištěné investice, která však poskytuje zajímavý výnos spojený s vývojem vybraných akcií nebo komodit. Velice poptávané jsou nyní různé typy garantovaných investičních nástrojů.

Příklon, nejen drobných investorů, k tomuto druhu investice je právě nejvíce znát v těchto dnech, kdy vládne velká nervozita ohledně současného vývoje na finančních trzích. Klienti však stále mají zájem alespoň částečně se podílet na pozitivním obratu akciových trhů, avšak s co nejmenším rizikem, což tento druh investičního nástroje umožňuje“, dodává Petr Pokorný, ředitel oddělení Securities Trading BAWAG Bank.

Zdroj: Sal. Oppenheim, BAWAG Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.