CZK/€ 23.720 -0,53%

CZK/$ 21.998 -0,58%

CZK/£ 26.976 -0,40%

CZK/CHF 23.815 -0,44%

16. 03. 2023

0 komentářů

Obrat FIXED.zone vloni vyrostl o pětinu, značce se dařilo doma v Česku i v zahraničí

 

Téměř o pětinu (19 %) zvýšil v roce 2022 obrat český výrobce a distributor příslušenství pro mobilní zařízení, společnost FIXED.zone. Dosažený obrat 375 milionů korun významně překonal plán, který byl jako odhad pro tento rok prezentován investorům v říjnu 2021 při vstupu FIXED.zone na pražskou burzu. Společnost v minulém roce prodala celkem dva miliony kusů příslušenství (meziročně +14 %).

Loading 

V souladu s prezentovanými plány se podařilo zvýšit podíl obratu ze zahraničních trhů
z 8,9 % v roce 2021 na 13,2 % v roce 2022. V roce 2023 cílí FIXED.zone zvýšit podíl zahraničního obchodu na 20 %. Společnost zahájila prodej v Rumunsku, Maďarsku, Bulharsku a Polsku, obchodní spolupráci navázala i na několika dalších evropských trzích.

“I přes očekávanou obtížnou situaci na trhu s elektronikou plánujeme udržet i v roce
2023 meziroční růst o dvacet procent. Máme velmi pozitivní zpětnou vazbu na produkty i marketing značky FIXED od našich zahraničních partnerů. A právě díky rozvíjejícím se vztahům s partnery působícími na evropském trhu hodláme doručit skvělé výsledky svým akcionářům
i v roce 2023,”
nastínil záměry pro letošní rok Daniel Havner, zakladatel a akcionář FIXED.zone.

Největší zájem měli zákazníci v roce 2022 o výrobky FIXED.zone určené pro ochranu svých zařízení a o rychlé nabíjení pro mobilní telefony a tablety. Velmi úspěšný byl sortiment bezdrátového nabíjení a zejména nabíjecí stanice, které umí nabíjet současně více zařízení (telefony, sluchátka, hodinky). Nejdynamičtější růst zaznamenaly kategorie, které byly pro FIXED
nové – příslušenství pro chytré hodinky, stylusy pro smartphony a tablety.

„Plány FIXED.zone pro rok 2023 jsou velmi ambiciózní, cílíme na udržení růstu obratu v řádu dvaceti procent. Že jde o plán realistický, ukazují pozitivní výsledky v lednu a únoru letošního roku, kdy jsme dosáhli meziročního růstu obratu o 22 procent,“ uvedl generální ředitel FIXED.zone Jan Moravec.

Prodeje v příštích měsících by mělo podpořit uvedení hned několika novinek na trh.

REKLAMA

„Ve FIXED.zone máme vždy rozjetých několik vývojových projektů, které mají ambici posunout dál nejenom značku, ale často i celý obor. Významně jsme pokročili v projektu výroby pouzder z recyklátu, či úspěšně prošli certifikačním procesem vlastních chytrých lokátorů u společnosti Apple. A to je jen zlomek toho, na co se mohou naši zákazníci letos těšit,“ doplnil Daniel Havner.

Českobudějovická firma FIXED.zone vyvíjí a vyrábí příslušenství k telefonům, tabletům a nositelné elektronice pod značkou FIXED, které je chrání nebo zjednodušují jejich používání.
V Prostějově vlastní a provozuje FIXED.zone od roku 2014 rukodělnou výrobu luxusních kožených peněženek a pouzder. Společnost v současnosti zaměstnává více než 90 lidí. Od listopadu 2021 se akcie FIXED.zone obchodují na trhu START Burzy cenných papírů Praha.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Která ze světových platebních společností má zářivější budoucnost?

Často si člověk při vytváření akciové analýzy pokládá řečnickou otázku, zda je existence dané společnosti pro naši populaci podstatná a klíčová. Takového dojmu často nabudeme u firem, které se zabývají výrobou elektřiny, těžbou ropy či například vývojem léků. Může to znít překvapivě, ale své místo v této […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

23. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *