Středa 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Objemy obchodů Saxo Bank s CFD vzrostly téměř trojnásobně

Objem obchodů s CFD na akciové indexy v lednu 2008 vzrostl o 292% na 6.3mld. EUR oproti lednu roku 2007. K tématu strategie pákového obchodování pořádá Saxo Bank v Praze 14. května 2008 dva odborné semináře.

Investiční banka Saxo Bank umožňující také online obchodování finančních instrumentů zaznamenala prudký nárůst v obchodování CFD. CFD (Contracts for Difference) je investičního nástroje, který umožňuje participovat na pohybu kursů cenných papírů anebo indexů bez nutnosti vlastnit podkladový nástroj.

Objem obchodů s CFD na akciové indexy v lednu 2008 vzrostl o 292% na 6.3mld. EUR oproti lednu roku 2007, zatímco obchody s CFD na jednotlivé akcie vzrostly o 39% na 4.5mld. EUR za stejné období.


“Saxo Bank umožňuje pomocí CFD jednotlivcům uchovat dlouhodobý zisk jejich portfolií bez prodeje portfolia a to zapojením právě nástroje CFD,” říká Radim Dohnal z Central Eastern Europe Group v Saxo Bank. “Abyste zajistili akciovou pozici jednoduše prodáte tolik CFD, kolik máte akcií. Pokud trh klesá a tak ztrácí Vaše akciová pozice, stejnou hodnotu vyděláváte na prodaných CFD, a tak získáváte kapitálovou ochranu zapojením risk managementu ”.

Saxo Bank pořádá 13. května v Holiday Inn Prague Congress Centre dva odborné semináře na téma strategie pákového obchodování. Začátky seminářů jsou načasovány na 9.00 a 17.00.

Zdroj: Tisková zpráva Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.