Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

O2 se připravuje na rozdělení, technikům nabízí nové smlouvy

Investice 25.02.2015 | 12:42 0 Komentářů

Přestože vedení O2 opakuje, že definitivní rozhodnutí ještě nepadlo, se zaměstnanci už o přechodu do nové firmy jedná.

O2 se připravuje na rozdělení, technikům nabízí nové smlouvy

Praha – Největší český operátor O2 ze skupiny PPF finišuje přípravy na rozdělení společnosti na samostatného operátora a firmu spravující infrastrukturu. Nová společnost již má zaregistrované jméno. Přestože vedení O2 opakuje, že definitivní rozhodnutí ještě nepadlo, se zaměstnanci už o přechodu do nové firmy jedná.

„Bylo nám nadřízeným řečeno, že v červnu dostaneme od O2 nabídku přejít dohodou do nové společnosti Česká telekomunikační infrastruktura,“ řekl Hospodářským novinám technik O2, který si ale nepřál být jmenován.

Právě firmu Česká telekomunikační infrastruktura založila skupina PPF již na podzim loňského roku. V jejím čele stojí podle obchodního rejstříku člen představenstva PPF Lubomír Král. Operátor O2 si zároveň ve stejnou dobu zaregistroval název firmy jako ochrannou známku a později připojil také zkratku CETIN a logo.

Do nové společnosti by se měla vyčlenit veškerá infrastruktura operátora, tedy například kabely v zemi, mobilní vysílače a související budovy. Tato společnost pak má své služby nabízet operátorovi v rámci velkoobchodní nabídky. Firma O2 by se pak starala jen o vztahy s koncovými zákazníky. 

Operátor zatím situaci nekomentuje. “Práce na studii o možném rozdělení pokračuje, žádné rozhodnutí zatím nepadlo,“ řekl mluvčí O2 Martin Žabka. Po dokončení studie, která by měla být hotová v nejbližších týdnech, bude rozdělení schvalovat představenstvo a po něm valná hromada, kde má ale pohodlnou většinu skupina PPF, která podle dostupných informací drží podíl 83,15 procenta.

Další informaci najdete na webu Hospodářských novin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.