Sobota 15. května. Svátek má Žofie.

Zaměstnancům pojistky zůstanou. Šetřit se bude jinde

Investice 28.04.2009 | 13:08 0 Komentářů

Zaměstnancům nadále zůtanou příspěky na penzijní připojištění, peníze však budou chybět na jejich vzdělávaní a rozvoj.

Praha – Příspěvky zaměstnancům zůstanou. Nic na tom nezmění ani právě probíhající finanční krize. Toto stanovisko takřka sta společností vyplývá z průzkumu poradenské firmy Mercer.
Stovka firem z různých regionů a průmyslových odvětví se shodla na tom, že se bude nadále snažit hýčkat si své zaměstnance. Ovšem více než polovina firem počítá s tím, že bude snižovat náklady v oblasti vzdělávání a rozvoje. Tyto náklady lze totiž efektivně a okamžitě zrušit. Dopad na finanční hospodaření společnosti je tak okamžitě viditelný.
„Neznamená to ovšem, že by společnosti zanevřely na vzdělávání a rozvoj zaměstnanců v době krize. Nicméně vzdělávací a rozvojové programy jsou nabízeny zaměstnancům s vysokým potenciálem a klíčovým zaměstnancům, protože právě je budou společnosti potřebovat v době, kdy se krize přehoupne do růstové fáze,“ uvedla pro ČTK konzultantka společnosti Mercer Jana Kurtinová.
Změna příspěvkovkého systému
Ani oblast zaměstnaneckých příspěvků však nezůstane imunní vůči změnám, které si žádá finanční krize. Firmy sice neuvažují o jejich zrušení, ale počítají s převodem benefitového systému na flexibilnější formu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.