Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

O nové přídavky na děti stačí požádat do konce října

Investice 23.09.2009 | 14:27 0 Komentářů

Nově na ně dosáhne přes 32 tisíc dětí. Možná jen dočasně

Praha – Rodiny, které nově získaly nárok na přídavky na děti, nemusí tolik spěchat. Ministerstvo práce a sociálních věcí totiž dnes opravilo svou původní informaci, že žádosti je nutné odevzdat do konce září. „Stačí až do konce října,“ sdělila mluvčí úřadu Štěpánka Filipová.
Počet rodin, které mají nárok na přídavky na děti, se mírně rozšířil. Zatímco dosud je dostávaly rodiny s maximálně 2,4násobkem životního minima, od července (zpětně) vzrostla hranice na 2,5násobek.  Podle odhadů ministerstva tím na přídavky nově dosáhne 32 tisíc dětí.
Jenže příslušný zákon ještě ani nevyšel ve Sbírce zákonů. O novince neinformovalo na svém webu ani ministerstvo práce a sociálních věcí – tisková zpráva (s termínem do konce září) se tam objevila až v úterý po zveřejnění článku na Aktuálně.cz. O přídavky přitom musí lidé výslovně požádat. Na každé dítě jde o částku 550 až 750 korun.#infobox
Situace je komplikovaná i tím, že přídavky na děti náleží sociálně slabším rodinám, z nichž mnohé nemusí být včas a dostatečně informovány o přijatých změnách a tedy o nároku na vyšší dávky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.