Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

O barvách pro škodovácký „Up“ už je rozhodnuto

Investice 03.09.2010 | 00:01 0 Komentářů

Oddělení color&trim rozhoduje i o tom, jaká látka se dostane na sedačky

Za to, jaké barvy budou na karosériích Škodovek, či jaké materiály a potahy najdeme v interiéru, zodpovídá v automobilce Škoda v Mladé Boleslavi šéfka oddělení Color&Trim (barvy a výbavy) Věra Vasická.
„Za dobu, kdy ve Škodě na tomto postu působím, se leccos obrovsky změnilo. Když jsme začínali se vzorováním  Felicie, měli jsme k dispozici pouze nabídku od tuzemských firem,“ vzpomíná  Věra Vasická. Teď už je nabídka jak barev, tak i materiálů pro interiéry mnohem větší.
Její oddělení,  ve kterém pracuje méně než deset lidí, musí pro každý model, každý stupeň výbavy a pak i na jednotlivé akční modely připravit materiály a barvy na přístrojovou desku, dveřní výplně, střední konzolu. Dále pak vybírají  látky nebo kůže na sedadla, textil pro koberce a vkládané koberečky, barvu a vzory ozdobných lišt, barvu a strukturu kůže na volantu, řadící páce a rukojeti parkovací brzdy.
Materiál i barva se přizpůsobuje charakteru vozu
Samozřejmě vše musí vypovídat i charakteru vozu. Proto musí být jiné barvy a materiály například ve ve výbavě elegance a pak v derivátu Scout či RS. Prý ani v případě tvorby interiéru sportovní verze si do práce mužskými kolegy příliš mluvit nenechá. „I ženy přece ví, co působí sportovně,“ tvrdí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.