Středa 23. září. Svátek má Berta.

NWR oznámilo nabídku výměny akcií

Společnost NWR oznámila nabídku výměny akcií typu A nizozemské společnosti v poměru 1:1 za akcie nové holdingové společnosti NWR se sídlem ve Velké Británii.

Společnost che být registrována ve Velké Británii kvůli zahrnutí jejích akcií do jednoho z indexů FTSE (nejspíše FTSE 250).  „ Zahrnutí do FTSE 250 bychom vnímali mírně pozitivně pro likviditu akcií a také pro přístup NWR k novému kapitálu například při případných budoucích akvizicích. Držitelé dosavadních akcií, kteří nepřijmou nabídku, mohou (na základě celkové míry akceptace, připomínáme, že BXR Mining a manažeři NWR se budou výměny účastnit) čelit snížené likviditě jejich akcií a možnému delistingu, “ míní analytik České spořitelny Petr Bártek.

Nabídka bude trvat do 5. května a může být prodloužena podle míry akceptace. Pokud ta dosáhne 95 %, stává se nabídka nepodmíněnou. Pokud bude vyměněno 95 % dosavadních akcií, plánuje NWR vytěsnění menšinových akcionářů. Největší akcionář NWR, BXR Mining souhlasí s nabídkou, pokud budou akcie NWR Plc akceptované minimálně z 80 %.

NWR Plc chce požádat o přijetí pro obchodování v Praze, Varšavě a Londýně a zároveň chce co nejdříve požádat o zrušení obchodování dosavadních akcií typu A na zmiňovaných burzách.

Zdroj: Česká spořitelna

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.