Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

NWR má záložní restrukturalizační plán

Investice 21.08.2014 | 16:25 0 Komentářů

Neodsouhlasí-li příští pátek držitelé nezajištěných dluhopisů těžební společnosti NWR navržený restrukturalizační plán, převezmou aktiva společnosti zajištění věřitelé. Nezajištění věřitelé by tak přišli o investice.

„Pokud příští týden věřitelé neodsouhlasí tento restrukturalizační plán, tak automaticky přehodíme výhybku do alternativního restrukturalizačního plánu. Ten bude sice znamenat, že někteří věřitelé odejdou s velmi nízkou až nulovou hodnotou, ale na druhou stranu to bude znamenat, že existence firmy OKD a její provoz nebude ohrožen a OKD bude nadále fungovat jako dosud,“ uvedl Marek Jelínek.

„Takzvaný plán B zahrnuje hlavně prodej aktiv společnosti NWR, tedy OKD a NWR Karbonia, nové společnosti, která bude vlastněná pouze zajištěnými věřiteli výměnou za odpuštění jejich dluhové pohledávky,“ dodal Marek Jelínek.

V prvním pololetí se podařilo zadlužené NWR snížit ztrátu z 396 milionů eur v loňském roce na 57 milionů eur (1,6 miliardy korun). Snížit ztrátu se společnosti podařilo díky snižování nákladů a zefektivňování podnikání.

Zdroj: Aktuálně.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.