Pondělí 08. března. Svátek má Gabriela.

Novým generálním ředitelem Slovenské spořitelny se stal Jan Rollo

Banky Luboš Svačina 07.11.2008 | 16:07 0 Komentářů

Jan Rollo ve vedoucí funkci vystřídá Reginu Ovesny-Straka, která se stane novou generální ředitelkou Salzburger Sparkasse.

Regina Ovesny-Straka, generální ředitelka a předsedkyně představenstva Slovenské sporiteľni, která v této funkci působila od roku 2001, byla zvolena novou generální ředitelkou jedné z největších spořitelen v Rakousku – Salzburger Sparkasse. Její místo ve Slovenské sporiteľni převezme od 1. března 2009 Jan Rollo.

 “Jako manažerka banky jsem téměř nemohla zažít víc, než na Slovensku: rozvoj Slovenska v atraktivní místo k podnikání, privatizaci největší banky v zemi a znovuvybudování její velmi úspěšné pozice na trhu, přechod na jednotnou evropskou měnu Euro… ”, komentovala Ovesny- Straka své rozhodnutí. “Toto rozhodnutí pro mě nebylo snadné, avšak dosáhli jsme toho na Slovensku spoustu a já jsem velmi ráda, že mohu Slovenskou
sporiteľňu
předat
do velmi schopných rukou Jana Rolla. Zároveň už se těším na novou výzvu v Rakousku ,” zdůraznila Ovesny-Straka.

Jan Rollo, který má více jak čtrnáctileté zkušenosti v bankovnictví, přechází z české pobočky GE Money Bank, kde byl od roku 2003 členem představenstva zodpovědným za retailové bankovnictví. Předtím pracoval v komerčním bankovnictví GE Money Bank a svou bankovní kariéru zahájil v Citigroup a Bank Austria.

Zdroj: Tisková zpráva Erste Group 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.