Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

Novým generálním ředitelem DIRECT Pojišťovny se stane Ján Čarný

Od 1. listopadu 2008 nastupuje na pozici generálního ředitele DIRECT Pojišťovny Ján Čarný, který ve funkci vystřídá dosavadní generální ředitelku Zdenku Pelikánovou.

Zdenka Pelikánová bude působit v mezinárodní skupině Intouch Insurance Group B.V. (jediný akcionář DIRECT Pojišťovny) i nadále jako konzultantka.

Ján Čarný přichází ze společnosti MasterCard Europe, kde působil na pozici generálního ředitele pro Českou republiku, Slovensko a Ukrajinu. Má bohaté zkušenosti v oblasti finančnictví. V letech 1990 až 1994 pracoval jako ředitel odboru finančních trhů v Komerční bance, později působil jako ředitel úseku investičního bankovnictví ING Barings.

Od roku 1999 byl ředitelem pobočky MasterCard Europe (dříve Europay International) zodpovědným za Českou republiku, Slovensko a vybrané banky v rámci regionu střední a východní Evropy. Od ledna 2005 do května 2007 se jeho zodpovědnost v rámci MasterCard Europe rozšířila o Polsko, od roku 2007 zodpovídal také za řízení aktivit na Ukrajině.

Ján Čarný je ženatý a má dva syny. Mezi jeho koníčky patří sport, především turistika, cyklistika a rafting. Rád se věnuje také designu, četbě knih a cestování.

Zdroj: Tiskový zpráva DIRECT Pojišťovny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.