Úterý 29. září. Svátek má Michal.

Nový web Bankerat.cz zprostředkovává půjčky přímo mezi lidmi

Banky Luboš Svačina 06.12.2010 | 13:53 9 komentářů

Bankerat.cz je první internetová platforma v České republice, která zprostředkovává individuální půjčky přímo mezi konkrétními lidmi bez využití banky.

„Půjčky jsou u nás obecně jedny z nejdražších v Evropě a za své peníze, které bance svěříme, nejen, že téměř nic nedostaneme, ale ještě musíme každý měsíc zaplatit nejrůznější poplatky. Navíc banky nejsou dnes příliš ochotné půjčovat novým klientům. To je obrovská výzva pro náš projekt bankerat.cz, který zprostředkuje na jedné straně lidem levné půjčky a na straně druhé vysoký úrok investorovi,“ řekl Roman Kakos, výkonný ředitel a většinový vlastník bankerat.cz.

Bankerat.cz funguje na aukčním principu. Potenciální věřitelé, kteří chtějí zhodnotit své peníze se na bankerat.cz účastní aukce, ve které dávají své nabídky potenciálním dlužníkům. V aukci vyhrává ten, kdo nabídne potenciálnímu dlužníkovi půjčku s nejnižším úrokem. Riziko nesplacení půjčky leží na věřiteli a je zahrnuto v jeho úrokovém výnosu. Zprostředkovatel (provozovatel platformy) si účtuje poplatek 2 až 3% od dlužníka v závislosti na hodnocení půjčky a 1,5 % p. a. od věřitele za administraci a správu půjčky.

Koncept půjček založených na platformě peer-to-peer nejvíce funguje v USA a Velké Británii. Světovým průkopníkem v oboru P2P půjček byla firma Zopa, která s tímto typem půjček začala v únoru 2005. V současnosti na celém světě nabízí P2P půjčky 35 společností. 

Zdroj:
Tisková zpráva Bankerat.cz

9 komentářů: “Nový web Bankerat.cz zprostředkovává půjčky přímo mezi lidmi”

 1. maria napsal:

  Tato svědectví je pravdivé. Já jsem žena s 3 dětmi. Od smrti mého manžela jsem se ocitl v nesnázích. A měl spoustu dluhů platit před koncem ledna a začít moje vlastní podnikání. Zeptal jsem se své sousedy a mám moje banka pro pomoc, ale že lidé nechtějí pomoc; Byl jsem ve vážných potížích. Odpověděl jsem pár nabídek půjčky na internetu a podvádět, dvakrát. Pro pokračování mého výzkumu, jsem četl svědectví z úvěru, který hovořil, ale poctivý a vážný člověk. No ten kontaktoval Daniel Hunch a pomohl mi s půjčku 60.000 dolarů. Ujišťuji vás, že jsem dostal půjčku než minulý týden, a díky této peníze, mohl zaplatit mé účty. To je pravda, že jsem přijal zaplatit za peníze a ne poškodit než ostatní podvodníci. Pokud chcete, aby úvěr, poradíme a provedeme vás tomuto muži a nebudete zklamáni. Tady máte její e-mailovou adresu: danielhunch12@gma­il.com

 2. Mr Richard Anderson napsal:

  Edmonds úvěr Firma je společnost, která je zde, aby vám pomoci zastavit vaše finanční problémy. Dávám z úvěrů na nízkou úrokovou sazbou na finanční tělesně postižené, osoby, firmy, odvětví, firmy a lidé ve společnosti, a také sponzorovat vás unlish svůj talent a acheive vaše goals.We dát Výše příspěvku se pohybuje od $ 2,000.00 USD na $ 50,000,000.00 USD a re-lhůta splatnosti 1 rok až 30 let doby na 2% úrokem bez jakéhokoli zálohy.

  Spokojenost zákazníka je náš PRIDE.To použít, kontaktujte mě e-mailem edmondsloanfir­m1@gmail.com

 3. petr napsal:

  mimochodem majitel podniká také v trochu jiném businesse: thelifestyletravel.cz /(Jsme cestovní agentura, která se specializuje na erotické prožitky určené pouze dospělým.) no jo – holt bankéř tělem i duší

 4. petr napsal:

  majitel byl odejit z několika bank a měl velké problémy s několika svými klienty. O tuhle firmu bych si kolo neopřel

 5. Jirka napsal:

  Úvodem upozorním, že s Bankeratem jako takovým nemám nic společného a prezentuji zde pouze osobní názor! Co se svolení se zasíláním marketingových materiálů týče, tak ten dáváte při podpisu 99% smluv ať už jde o energetický závod, půjčku nebo třeba zřízení bankovního účtu. Větší blbost než jste zde kolego napsal jsem dlouhou dobu neslyšel. Máte pocit, že až se jednou objeví konkurence Bankeratu (a jelikož jsme národ Český a rádi přebíráme dobré nápady, nebude to dlouho trvat), tak že oni nebudou chtít zasílat marketingový materiál? Inu tak přeji příjemné čekání, ale mám pocit, že se toho brachu nedožiješ 🙂 Ano, vzal jsem si přes „BR“ půjčku. Pouhých 10 000.- na jazykový kurz, ale vše proběhlo hladce! I když ta doby vyřízení je skoro 3 týdny, zkrátka peníze jsem dostal. Nyní mám platit první splátku.. prostě žádný problém. Nehledejte tedy chyby tam, kde nejsou. Bankeratu bych vytkl jen zdlouhavou procedůru zasílání smluv mezi administrátorem a dalšími zúčastněnými. Ale komunikace s adminem je vcelku pružná a vstřícná. Myslím si, že má Bankerat v ČR velký potencionál a já osobně jim držím palce.

 6. JZ napsal:

  Dobrý den,

  server je fajn, ale moc mu nevěřím. Při regidtraci musíte potvrdit, že mohou Vaše osobní údaje poskytnout k marketingovému využití…

  Zdá se mi, že firma má zisky i z těchto zdorjů.

  Asi si počkám, až se objeví nějaká normálnější konkurence…

  • DK napsal:

   Zdravím,

   Neznalost dnešních uživatelů zákonů internetu je opravdu až směšná. Dovolte mi abych Vám to vysvětlil, web sice neznám, ale tipl bych si, že patříte k lidem, kteří podepisují smlouvy bez jejího přečtení. Nebojte nejste sám, nedávno šla o Vás ve Střepinách celkem pěkná reportáž.
   To, že to tam mají napsané, je jejich marketingová chyba, tedy ne tak úplně, ale může to odradit plno neználků zákona (pan JZ).
   Měl jsem sice na škole právo jako vedlejší obor, ale alespoň vím, že existuje určitý UOOU (úřad na ochranu osobních údajů) a že společnosti, které spravují podobné weby (aukce, prodeje, inzeráty, atd… ne eshopy) se musejí na tom webu zaregistrovat a vyplnit informace, které budou chtít po svých zákaznících a s kterými poté budou pracovat. S těmi informacemi potom mohou nakládat po svolení jejich majitelů (zákazníků). Pokud se registrujete kamkoli na web (seznamka, aukro, hostingové spol. atd.) určitě jste si všiml podmínky „Registrací souhlasíte s pravidly“, ale vsadím se, že jste ty pravidla nikdy nečetl. Kdyby jste je totiž četl, tak by jste zjistil, že v nich je úplně to samé a dokonce mnohem více. Pokud se totiž registrujete například na foprsi.cz (hostingové služby) a oni Vám na Vámi zaregistrovaný email odešlou například nabídku nové služby a vy jste nikde nesouhlasil, že k tomu ten email můžou použít, tak porušují zákon.

   To že to tam mají a vy s tím musíte souhlasit je zákon a nic jiného. Samozřejmě většina lidí dělá úkony v tomto pořadí: Komentuje / vyhledává informace / přemýšlí (většina z;stane u toho prvního). Nezlobte se na mě JZ, ale v Čechách je neznalost základních zákonů kámen úrazu.

   Zdraví DK

   PS: Také by tam měli mít funkci zrušit používání vlastních údajů, ale to je jen detail 🙂

  • [Komentář odstraněn redakcí] napsal:

   [Komentář odstraněn redakcí z důvodu zneužití cizího jména.]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.