Pondělí 26. července. Svátek má Anna.

Nový VW Touran přijede do Česka po prázdninách

Investice 26.04.2010 | 10:01 0 Komentářů

Volkswagen pokračuje v obměně svých velkoprostorových vozů

Pokud si německý občan kupuje velkoprostorový automobil, pak každý druhý sáhne po Volkwagenu Touran. Úspěšný je ale tento automobil i na jiných trzích. Dosud se jich prodalo 1,13 milionu kusů. Na autosalonu v Lipsku představil Volkswagen novou generaci tohoto vozu.
Volkswagen v tiskové zprávě uvádí, že s výjimkou čtyř bočních dveří jsou všechny vnější panely karoserie zcela nové. Významnější než designové změny jsou však novinky v elektronické výbavě a také pod kapotou.
Lidé, kteří často jezdí v noci, si určitě rádi připlatí za adaptivní dálkové světlomety (Dynamic Light Assist), ti, kteří často zajíždějí do měst zase uvítají nový parkovací asistent Park Assist 2.0 pro automatické podélné a příčné parkování. 
Šest z osmi nabízených motorů je nových. Jejich výkony se pohybují od 90 do 170 koní. Pochopitelně mají nižší spotřebu a také emise CO2. Rekordmanem mezi sedmimístnými MPV (neboť až tolik lidí se dovnitř vejde), by se měla stát verze Touran TDI BlueMotion Technology (77 kW/105 k), který má průměrnou spotřebu 4,6 l/100 km (emise CO2 121 g/km).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.