Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Nový trik podvodníků: Jdou prý vrátit lékařské poplatky

Investice 24.04.2010 | 17:14 0 Komentářů

Důvěřivým lidem hrozí krádež peněz, úhrada bezplatných služeb nebo komplikace se zdravotní pojišťovnou

Praha – Krádeže peněz, neoprávněné poplatky za služby, které jsou zdarma, přeregistrace k jiné zdravotní pojišťovně, ale také zneužití osobních dat. To vše hrozí neopatrným lidem od podvodníků, kteří se vydávají za pracovníky některé zdravotní pojišťovny.
Pokud u vás zazvoní údajný zaměstnanec či zaměstnankyně zdravotní pojišťovny, nepouštějte je dál. Nebo si přinejmenším důkladně ověřte, zda skutečně zastupují pojišťovnu, jejímž jménem se zaštiťují, a proč k vám vůbec přišli. Je totiž pravděpodobné, že jde o některé z podvodníků, před nimiž varuje Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP).
Přeplatek, výměna průkazu, levné léky…
Cílem podvodníků jsou především starší lidé, kteří bývají důvěřivější a většinou jsou pojištěni právě u VZP. Jejich cílem je obvykle využít chvilkové nepozornosti a ukrást peníze nebo jiné cennosti. Někdy ovšem také neoprávněně vybírají nejrůznější poplatky za zdravotní péči nebo léky.
Důvod jejich návštěvy působí obvykle důvěryhodně. Musí prý klientům pojišťovny osobně vrátit přečerpaný limit z takzvaných regulačních poplatků na zdravotní péči. S oblibou sází na to, že zdravotní pojišťovny musí vracet přeplatek všem, kdo zaplatili na poplatcích více než 2500 korun ročně v případě dětí a důchodců nebo 5000 korun v případě ostatních pojištěnců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.