Čtvrtek 26. listopadu. Svátek má Artur.

Nový online pomocník pohlídá nejen pojistné smlouvy

Pojištění 21.09.2016 | 09:58 0 Komentářů

Většina lidí své smlouvy neřeší. Nová online služba SURI ohlídá podmínky a platnost stávajících smluv na pojištění, finanční služby či telekomunikační a energetické služby. Klientům bude neustále vyhledávat a nabízet výhodnější podmínky.

Průzkum agentury Perfect Crowd pro finanční službu SURI ukázal, že většina lidí starších 18 let nemá přehled o svých smlouvách. „Výzkum prakticky potvrdil to, z čeho jsme při tvorbě SURI vycházeli. Lidé se nezabývají smlouvami, které mají třeba už několik let uzavřeny, a navíc se neorientují ve smluvních podmínkách. Například 61 % lidí neví, co znamená výročí smlouvy, a že v tomto období mohou smlouvu bez jakýchkoliv sankcí vypovědět,” vysvětluje jeden z klíčových problémů Pavel Jechort, výkonný ředitel SURI a šéf srovnávače pojištění Srovnátor.cz.

„Mimo to lidé často zapomínají na automatickou prolongaci smlouvy a platí tak stále stejně za produkt, který je často nesmyslně zastaralý. Změna dodavatele či produktu je pak stojí zbytečné peníze. Pokud totiž chcete vypovědět smlouvu například u povinného ručení, musíte tak učinit nejpozději 6 týdnů před koncem ročního pojistného období, jinak se smlouva automaticky prodlouží,” doplňuje Pavel Jechort a dodává, že staré smlouvy mají často výrazně nižší plnění, než by zákazníci aktuálně potřebovali.

Investorem, který do provozu projektu vložil několik milionů korun, je makléřská pojišťovací společnost Renomia. Cílem projektu je do roku 2020 spravovat smlouvy v objemu jedné miliardy korun.

Zdroj: Tisková zpráva SURI

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.