Neděle 25. července. Svátek má Jakub.

Nový miliardář z Česka vyhrál rekordní sumu s náhodným tipem

Investice 18.05.2015 | 09:15 0 Komentářů

Poprvé v historii hry Eurojackpot se hrálo o 90 milionů eur, vítězný tiket byl vsazen v Česku. Sazka vyplatí výherci 2,466 miliardy korun.

Nový miliardář z Česka vyhrál rekordní sumu s náhodným tipem

Praha – Více peněz v loterii dosud v Česku nikdo nevyhrál. Více ještě nikdo nevyhrál ani v loterii Eurojackpot, která se hraje od března roku 2012, nyní v šestnácti evropských zemích. V pátek se poprvé v historii hry hrálo o 90 milionů eur a vítězný tiket byl vsazen v Česku.

Společnost Sazka, která Eurojackpot v tuzemsku provozuje od října loňského roku, tak výherci vyplatí 2,466 miliardy korun. „Výherce vsadil ve čtvrtek v Pardubickém kraji plnou sázenku za 400 korun, byl to náhodný tip,“ řekl online deníku Aktuálně.cz první detaily k výherci mluvčí Sazky Václav Friedmann.

Další detaily firma zveřejňovat nebude. Musí totiž ohlídat identitu nového miliardáře, o kterého by náhle mohli mít velký zájem nejen všichni jeho příbuzní a známí, a to i ti, o kterých léta neslyšel, ale třeba i zločinecké gangy.

„Přesnější údaje poskytovat nebudeme z důvodu ochrany soukromí výherce. Skutečnost, že výherce vsadil v Pardubickém kraji, ještě neznamená, že tam opravdu žije,“ upozorňuje mluvčí. V minulosti se podle něj několikrát stalo, že lidé vsadili například během dovolené nebo služební cesty.

Výherci od pátku běží lhůta 35 dní, během které se musí o svůj jackpot přihlásit. „Jakmile se přihlásí a my ověříme jeho výherní sázenku, do 60 dní převedeme celou částku na jeho účet. Výhry v České republice nepodléhají zdanění, výherce tedy obdrží celou částku,“ říká Friedmann.

V případě velkých výher je podle něj běžné, že se lidé přihlásí až druhý nebo třetí týden po losování. Důvodem prý je zklidnění emocí a alespoň rámcová představa o tom, jak s penězi naložit.

Šance na výhru je 1:95 000 000

K zisku hlavní výhry musel sázející trefit sedm čísel, přičemž pět z nich se vybírá z 50 losovaných a zbylá dvě z deseti. Pravděpodobnost zisku prvního pořadí tak je jedna ku 95 milionům. Sázející z Česka bere rekordní výhru s čísly 12, 14, 18, 38 a 46 a dvojicí doplňkových čísel 9 a 10. Za jeden sloupec sázenky se platí 60 korun.

Čísla v Eurojackpotu se losují každý pátek večer v Helsinkách. Eurojackpot se hraje v 16 evropských zemích a na výhry se skládají všichni sázející. Dosud nejvíc v této loterii vyhrál loni v přepočtu 1,7 miliardy korun sázející z Finska. V Česku dosud sázející získal v Eurojackpotu nejvíce 17,3 milionu korun.

V Česku dosavadní rekordní výhru získal předloni v listopadu manželský pár z Chrudimska. Ve hře Sportka vyhrál téměř 400 milionů korun. Manželé tehdy oznámili, že velkou část peněz věnují na dobročinné účely, zejména na pomoc nemocným dětem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.