Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Nové vozy před premiérou užívají peklo. Nyní Ford Focus

Investice 04.08.2010 | 00:01 0 Komentářů

Jeden z testů probíhá na slavné silnici na Grossglockner

Dříve i nové vozy v horku při pomalé jízdě takzvaně vařily, při cestách po horách během extrémních klesání jim selhávaly brzdy, objevovaly se  i jiné poruchy. Automobily, které jsou vyrobené v posledních několika letech většinou světových automobilek jsou však až na několik malých výjimek velmi spolehlivé. Je to také zásluhou mnoha testů, které během několikaletého vývoje každý nový model nebo nová generace již zavedeného musí absolvovat.
Testy se provádějí v různých fázích vývoje prototypu a pak se znovu testuje takzvaná nultá série. Část vozů se použije k nárazovým testům, většina ale odjezdí v různých koutech světa v různých klimatických podmnínkách milióny kilometrů. A tak různě zakryté a zamaskované vozy můžeme potkat jak na evropských silnicích, tak i za polárním kruhem, v afrických písečných pouštích nebo například v americkém Death Valley.
I vozy, které určitě nejsou primárně určené k ježdění na závodních tratích, je možné potkat například na slavném německém okruhu Nürburgring. Občas dokonce brutální zacházení testovacích jezdců nevydrží. Znám je případ Audi R8 s desetiválcovým motorem, které před třemi roky během posledního testovacího dne během jízdy vzplanulo.
Pro testy je silnice na Grossglockner ideální
Mezi masovými modely, které nyní procházejí testováním, je i Ford Focus nové generace. Automobilka dokonce odtajnila několik snímků, které dokazují, jak náročným testováním vůz prochází v rakouských Alpách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.