Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Nová směnárna láká na přímou výměnu mezi lidmi. Je online

Investice 26.01.2015 | 14:46 0 Komentářů

Polská firma získala licenci od České národní banky na konci loňského roku.

Nová směnárna láká na přímou výměnu mezi lidmi. Je online

Praha – Na českém trhu začala fungovat polská internetová směnárna Valutomat. Zákazníci mají možnost vyměnit si peníze přímo mezi sebou online, 24 hodin denně. Obchoduje se s eury, dolary, librami a polským zlotým.

„Naše služby jsou zaměřeny především na malé a střední firmy. Oslovit ale chceme i studenty, cizince žijící u nás nebo lidi pracující v cizině či náruživé cestovatele, uvedl marketingový ředitel Edgar Fusko.

Peníze, které si chtějí uživatelé vyměnit, je nutné převést z bankovního účtu do peněženky na Valutomat.cz. Následně je podán příkaz ke směně v kurzu, který si uživatel sám zadá. Pokud existuje jiný uživatel, který je ochoten za tento kurz směnu realizovat, transakce proběhne ihned. Pokud ne, nabídka ke směně čeká na svůj protějšek a je viditelná pro všechny, kdo jsou v systému zaregistrovaní.

Na konci minulého roku dostal Valutomat licenci ČNB. „Fungujeme na jiném modelu než běžné banky a směnárny. Naše služba je založena na principu tzv. sdílené ekonomiky. Lidé a firmy si mění peníze mezi sebou a náš portál jim umožňuje dohodnout se na výhodnějším kurzu, než jaký jim nabízejí tradiční instituce,“ doplnil výkonný ředitel Valutomatu Radek Havlík.

Projekt online směnárny pod názvem Walutomat.pl vznikl před pěti lety v Polsku a v současnosti je na tamním trhu největším hráčem. Provozuje jej firma Currency One. Česká republika se stává druhým trhem, kde je možné tuto službu využívat. Valutomat však míří i do dalších zemí. V Polsku Valutomat dosud využilo 110 000 uživatelů, kteří provedli 2,5 milionu transakcí v celkovém objemu přes tři miliardy eur.

Protože si uživatelé stanovují směnný kurz sami, mohou jej podle společnosti získat až o šest procent výhodněji, než je obvyklé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.