Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Nová pomoc nezaměstnaným: Tisíce při startu podnikání

Investice 09.11.2010 | 18:45 0 Komentářů

Známe detaily o novém příspěvku. Nedostane jej každý

Praha – Nezaměstnaní, kteří se rozhodnou podnikat, získají v příštím roce novou podporu od státu. Jak ale zjistil online deník Aktuálně.cz, dotaci zdaleka nedostane každý zájemce. Nicméně když už ji získá, může být výrazně vyšší, než to z dosavadních informací na první pohled vypadá. Teoreticky skoro 170 tisíc korun.
Zavedení takzvaného překlenovacího příspěvku už schválila sněmovna – trochu paradoxně v rámci „úsporného balíčku“, v němž jinak ministerstvo práce a sociálních věcí snižuje některé sociální dávky i podporu v nezaměstnanosti.
Ze schválené novely vyplývá, že na tento příspěvek nemá automaticky nárok každý uchazeč o zaměstnání, který se začne živit jako osoba samostatně výdělečně činná. Konkrétní příjemce i výši příspěvku vybere vždy příslušný úřad práce.
Až 30 tisíc korun
Novou dotaci může od ledna 2011 získat začínající podnikatel, dosud evidovaný jako uchazeč o práci. Půjde o jednorázovou pomoc na dobu až pěti měsíců, a to ve výši čtvrtiny průměrné mzdy v národním hospodářství za první tři čtvrtletí předchozího roku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.