Neděle 20. června. Svátek má Květa.

Nissan vrací do hry jméno Pulsar. Má konkurovat golfu

Investice 24.05.2014 | 06:20 0 Komentářů

Nissan Pulsar je již třetí letošní novinka této japonské značky určená především pro evropský trh.

Nissan vrací do hry jméno Pulsar. Má konkurovat golfu

Pořádnou nabídkou prostoru pro cestující v druhé řadě chce oslovit japonský Nissan se svým novým hatchbackem. S ním se vrací do třídy rodinných hatchbacků, v níž byl před lety zastoupen vozem Almera.

Ponese jméno Pulsar, což je označení, které již značka několikrát v minulosti použila, zejména ale u svých modelů určených pro Asii či Austrálii.

Nissan nový vůz vyvinul s ohledem na potřeby evropských zákazníků. také se zde bude vyrábět – konkrétně ve španělské Barceloně.

Pulsaru má být podle zveřejněných technických dat pořádný kus – na délku má 4385 milimetrů, což je o 130 milimetrů více, než je stejný rozměr evropského bestselleru Volkswagen Golf.

Skvělý prostor pro kolena lidí sedících vzadu má mimo jiné zajistit i dlouhý rozvor – 2700 milimetrů (+65 milimetrů v porovnání s golfem). Rekordní místo ale má nabízet i v oblasti ramen.

Nabídka motorů má být podobná jako například u modelu Qashqai. Tedy startovacím motorem v nabídce bude benzinový agregát 1,2, zájemci o diesel se budou moci vybrat z motorů 1,5  a 1,6. Nabízet se prý budou i sportovní varianty, včetně verze Nismo.

Podobné budou i prvky výbavy, včetně komplexu bezpečnostních elektronických pomocníků, který má označení Safety Shield. 

Prodeje mají začít už krátce po letních prázdninách. Cenu zatím automobilka nezveřejnila. Nissan má v plánu stát se v Evropě nejprodávanější japonskou značkou a výrazně navýšit svůj tržní podíl. Zaujmout chce například novou generací vozu qashqai či SUV X-Trail.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.