Pondělí 26. října. Svátek má Erik.

Nintendo (ne)odhalilo novou konzoli Wii U

Investice 11.06.2011 | 16:01 0 Komentářů

Nejprodávanější herní konzole současnosi má svého nástupce. Odhalení konzole předchází uvedení revolučního ovladače

O největší poprask na herním veletrhu E3, který proběhl minulý týden v Los Angeles, se letos postarala firma Nintendo. Zatímco prezentace zbývajících dvou členů „velké trojky“ herních konzolí, Microsoftu a Sony, proběhly podle očekávání a novináři si odnesli, co předpokládali, zástupci Nintenda tajemně mlčeli do poslední chvíle.

Čekalo se na velké překvapení v podobě nové konzole s kódovým jménem Project Café. Když se ale návštěvníci a novináři dočkali, namísto údivu následovala lavina zmatečných zpráv, spekulací a nejistých obav.„Vítejte do světa Wii U, systému, který si všichni užijeme společně,“ představil nový produkt Nintenda Reggie Fils-Aime, prezident Nintendo of America. O několik okamžiků později, kdy se na promítacím plátně objevil nový Wii U ovladač, ozval se sálem plným novinářů nejistý potlesk.
Dva v jednom
Wii U ovladač vypadá tak trochu jako tablet s 6,2 palců velkým dotykovým displejem, akčními tlačítky, směrovými šipkami a páčkami. Můžete ho použít jako samostatnou konzoli pro hraní nenáročných her, druhý displej doplňující obraz na televizi, případně i jako hlavní obrazovku ve chvíli, kdy zrovna na televizi hrát nemůžete.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.