Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Nezaměstnanost v USA je nejnižší za pět a půl let

Investice 02.05.2014 | 15:53 0 Komentářů

Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech klesla v dubnu na 6,3 procenta, tvorba pracovních míst zrychlila.

Nezaměstnanost v USA je nejnižší za pět a půl let

Washington – Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech klesla v dubnu na 6,3 procenta a sestoupila na minimum za pět a půl roku. Americký trh práce zrychlil tvorbu pracovních míst na zhruba 288 000, což bylo nejrychlejší tempo za více než dva roky a mnohem rychlejší, než se čekalo

Páteční údaje ministerstva práce USA naznačily, že největší světová ekonomika na počátku druhého čtvrtletí výrazně oživuje aktivitu.

Přírůstek pracovních míst byl nejvyšší od ledna 2012 a vysoce překonal březnové revidované tempo 203 000 míst. Ekonomové podle ankety agentury Reuters čekali v průměru zvýšení jen o 210 000 míst.

Míra nezaměstnanosti klesla z březnové úrovně 6,7 procenta a dostala se nejníže od září 2008, kdy začala eskalovat finanční krize. Analytici čekali pokles jen na 6,6 procenta. Statistici ministerstva ale vysvětlili její snížení poklesem počtu dosud neregistrovaných nezaměstnaných, kteří se znovu hlásí o práci, a nižšími počty nových příslušníků pracovní síly

Zpráva potvrzuje, že největší světová ekonomika se vzpamatovává ze zimní stagnace, vyvolané nezvykle chladným počasím. Ekonomika v prvním čtvrtletí zpomalila růst pode předběžných odhadů na mizivé tempo 0,1 procenta. Ve druhém čtvrtletí ale ekonomové čekají podstatné zrychlení tempa, které by mělo přesáhnout tři procenta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.