Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Neshodnete se na viníkovi autonehody? Přijdete o peníze

Investice 09.10.2009 | 19:01 0 Komentářů

Po zvýšení limitu na škodu přibylo nehod, kdy se řidiči neshodnou na zavinění

Praha – Od začátku roku, kdy není nutné volat policii k nehodám bez zraněných se škodou do sto tisíc korun, vzrostl pojišťovnám počet případů, u nichž nedokážou jednoznačně určit, kdo nehodu zavinil.
Rozdělit odpovědnost musí pojišťovny v pěti až dvanácti procentech všech likvidovaných autonehod. Většinou jde o škody v řádu několika desítek tisíc korun, nicméně výjimkou nejsou ani škody vyšší než sto tisíc korun. Pokud si řidiči i dál myslí, že nehodu nezavinili a o peníze a bonus přišli neprávem, musí jít k soudu. Ten může v občanskoprávním sporu mezi účastníky nehody o viníkovi rozhodnout.
Odpovědnost se rozdělíStačí, když k nehodě nepřivoláte policii, s druhým řidičem se nedohodnete, kdo nehodu zavinil, nebo později některý z účastníků nehody začne tvrdit, že za karambol může ten druhý.
Když ani pojišťovna z dodaných dokumentů nemůže říct, že za vzniklou škodu je zodpovědný jen jeden z řidičů, odpovědnost za havárii mezi řidiče rozdělí. V takovém případě dostanou řidiči jen část škod na svých autech a ještě jim pojišťovny seberou bonusy za předchozí řízení bez nehody.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.