Neděle 05. července. Je státní Svátek - Cyril a Metoděj.

Největší predátoři ve světě půjček? Máme nový žebříček

Investice 13.12.2010 | 11:45 0 Komentářů

Člověk v tísni sestavil pořadí firem podle rizika pro klienty

Praha – Nejvíce rizikové nebankovní půjčky nabízí společnost Home Credit. Vyplývá to z nového vydání takzvaného Indexu predátorského úvěrování, připraveného neziskovou organizací Člověk v tísni. Naopak nejlépe skončila – stejně jako před rokem – společnosti Cofidis.
Analýza se nicméně zabývala pouze sedmi nebankovními poskytovateli půjček, kteří v rámci celého nebankovního trhu patří mezi serióznější. Jsou totiž členy České leasingové a finanční asociace a na svých webech zveřejňují smluvní podmínky i úvěrové kalkulačky.
„Další nebankovní společnosti, které nejsou členy asociace, považujeme za tak rizikové, že plošně doporučujeme si u takovýchto firem peníze nepůjčovat,“ vysvětluje Daniel Hůle z organizace Člověk v tísni.
Pět základních kritérií
Třetí vydání takzvaného predátorského indexu vzniklo podle pěti základních kritérií:- srozumitelnost (vyjádřena délkou smluvních podmínek a četností výskytu různých zkratek)- přítomnost úroků z prodlení nad rámec zákonné úpravy- náklady na jednu zpožděnou splátku (o 30 dní) v podobě sankcí- cena produktu v případě řádného splácení- využívání (zneužívání) institutu rozhodčí doložky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.