Pátek 18. června. Svátek má Milan.

Největší fotobanku ve střední Evropě koupil Karel Vágner

Investice 19.01.2015 | 11:27 0 Komentářů

Fond Genesis Capital prodal skupině CMG většinový podíl ve společnosti Profimedia.

Největší fotobanku ve střední Evropě koupil Karel Vágner

Praha – Novým vlastníkem největší fotobanky ve střední Evropě Profimedia se stala skupina Scandal Media (SMG) podnikatele Karla Vágnera (syn stejnojmenného hudebníka – pozn. red.). Informoval o tom fond Genesis Capital, který skupině CMG prodal většinový podíl ve společnosti. Cena za transakci se podle týdeníku Euro pohybovala v řádech nižších stamilionů korun.

Společnost Profimedia je největší fotobanka ve střední Evropě a jednička na trhu v Česku i na Slovensku. Vznikla před 15 lety. Genesis Capital, jeden z největších správců fondů rozvojového kapitálu v ČR, do této firmy vstoupil v červnu 2010. Fotobanka, jejímž přímým vlastníkem bude nyní firma Megiedon, funguje například v Maďarsku, Chorvatsku, Srbsku, Bulharsku, Rumunsku nebo na Ukrajině a chystá se také na polský trh. Vágner podle Eura chce, aby agentura rozvíjela zejména český a slovenský obsah.

Každý měsíc prodá Profimedia více než 20 000 snímků, celkem její databáze obsahuje přes 100 milionů fotografií. „Pravidelně zásobuje svými archivy 526 časopisů a novin v 11 zemích Evropy,“ uvedli zástupci Genesis Capital. V oblasti reklamy a grafického designu Profimedia spolupracuje s 300 reklamními agenturami.

V roce 2013 měla agentura zisk 12 milionů korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.