CZK/€ 25.440 +0,26%

CZK/$ 23.453 +0,37%

CZK/£ 30.298 +0,39%

CZK/CHF 26.480 +1,03%

23. 03. 2009

0 komentářů

Nejlevnější auto je na trhu, do Evropy dojde napřesrok

 


 

Dillí – Nejlevnější vůz světa si oficiálně od dnešního dne mohou koupit lidé v Asii. Není jim to však příliš platné, protože objednávky na model Nano, vytvořený indickou automobilkou Tata Motors, budou prodejci přijímat až od druhého dubnového týdne.
A na první projížďku v novém voze si počkají ještě déle kvůli dodacím lhůtám. „Bude trvat nejméně do července, než se tyto vozy opravdu dostanou na silnice,“ řekl jeden z vedoucích zaměstnanců indického prodejce automobilů Fortune Cars.
Cena levného vozítka přímo z továrny bude 100 tisíc rupií, tedy asi 40 tisíc korun. Ovšem prodejci k ceně přirazí nejspíš dalších 30 tisíc rupií – na daních a marži. Další příplatky čekají budoucí majitele například na klimatizaci.
Uzdraví Nano rozpočet automobilky?
Původně měla být nejlevnější auta na světě k dostání už na konci loňského roku. Tata Motors však musela přestěhovat hlavní továrnu, která má začít Nano chrlit v počtu 250 tisíc kusů ročně, kvůli násilným protestům zemědělců. V prvním roce prodeje tak bude vlastním Nano moci jezdit jen asi 50 tisíc lidí.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářůDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *