Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Nejhorší silnice v Česku. Našli jsme čtrnáct pastí na řidiče

Investice 13.12.2014 | 11:28 0 Komentářů

Fotoreportáž: Projeli jsme dva úseky silnice první třídy číslo 43, která je podle dlouhodobých statistik nejrizikovější v České republice.

Nejhorší silnice v Česku. Našli jsme čtrnáct pastí na řidiče

Redaktor online deníku Aktuálně.cz projel nejhorší z hlavních silnic v České republice. Má číslo 43 a jako nejrizikovější vyšla z posledních statistik EuroRAP, které hodnotí dálnice a silnice první třídy za roky 2011 až 2013 podle takzvané relativní nehodovosti, tedy počtu vážných nehod na počet ujetých „vozokilometrů“.

Nejrizikovější úsek měří devět a půl kilometru. Začíná na hraničním přechodu Dolní Lipka – Boboszov a vede obcí Dolní Lipka, centrem města Králíky a končí v obci Červená voda na křižovatce se silnicí první třídy číslo 11.

Druhou nejrizikovější v Česku je podle statistiky EuroRAP také silnice číslo 43 – konkrétně úsek, který začíná zhruba deset kilometrů za Červenou Vodou. Třicetikilometrový úsek vede z hranic Pardubického a Olomouckého kraje přes Horní Heřmanice, Albrechtice, Lanškroun a Třebovice do Opatova. Končí kousek před Svitavami, kde se silnice číslo 43 kříží se silnicí první třídy číslo 35 z Moravské Třebové do Litomyšle.

Do fotogalerie se dostanete kliknutím na úvodní obrázek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.