Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Nejhorší a nejlepší auta podle Britů. Uspěl i český yeti

Investice 07.06.2014 | 17:03 0 Komentářů

Nejlepšími automobilovými značkami jsou podle britských motoristů společně Jaguar a Lexus. Následují Mercedes-Benz, Škoda a Volkswagen.

Nejhorší a nejlepší auta podle Britů. Uspěl i český yeti

Londýn – Patnáct tisíc majitelů automobilů ve Velké Británii rozhodlo o pořadí nejoblíbenějších i nejméně oblíbených utomobilů na tamním trhu.A Anketu uspořádala agentura JD Power společně s časopisem What Car.

Podmínky zařazení do žebříčku splnilo 109 automobilů. Muselo jít jednak o auta, jejichž stáří je mezi jedním rokem a třemi lety, a jednak s minimálním ročním prodejem alespoň čtyři tisíce kusů na území Velké Británie.

Každý majitel mohl přidělit body podle přesně stanovených pravidel. Celková známka je pak složená ze čtyř dílčích kategorií. Těmi jsou (s váhou při hodnocení 30 procent), kvalita a spolehlivost, atraktivita (25 procent), spokojenost se servisem (23 procent) a provozní náklady (22 procent).

Nejvyšší hodnocení získal Volkswagen Up. Tato německá automobilka v nejlepší desítce obsadila hned pět pozic, další dvě patří české Škodě.

Naopak v poslední desítce jsou především automobily značek Citroën a Ford, tím úplně nejhorším je Chevrolet Spark. Tato značka se ovšem z Evropy stahuje, takže příští rok se již její vozy v hodnocení nejspíše neobjeví.

Výsledky obdobného německého průzkumu najdete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.