Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Nejekologičtější auta v Česku prodává Toyota

Investice 07.04.2010 | 17:46 0 Komentářů

Na opačném konci jsou výrobci sportovních aut jako Porsche či Infiniti

Praha – Poprvé dnes zveřejnil Svaz dovozů automobilů tabulku, z níž vyplývá jaké průměrné emise CO2 vypouštějí do ovzduší vozy, které ta která značka u nás v daném období prodala.
Vyplývá z ní, že z automobilek, které prodávají široké spektrum modelů a mají objemy prodeje alespoň ve stovkách kusů, prodává v tomto ohledu nejekologičtější auta japonská Toyota. V průměru jsou emise CO2 z každého jejího vozu v přepočtu na ujetý kilometr 135 gramů CO2. Je to o deset gramů lepší výsledek než jakého dosáhla tuzemská automobilka.
Mladoboleslavská Škodovka si ale ani v tomto ohledu vůbec nevede špatně, protože  kromě Smartu (101 gramů) a Mini (141 gramů) je už lepší jen Fiat a Chevrolet (oba 139 gramů).
Nejvíce CO2 vypouštějí vozy luxusních značek 
Na opačném konci žebříčku stojí značky, které prodávají především velké a výkonné automobily. Nepočítáme-li Porsche (263 gramů) a Infiniti (dokonce 284 gramů CO2 na ujetý kilometr), které prodaly za čtvrtletí jen pár desítek automobilů, pak nejvyšších průměrných emisí tohoto skleníkového plynu dosáhly u nás prodané modely značky Mercedes-Benz (206 gramů) a Volvo (202 gramů.)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.