Čtvrtek 15. dubna. Svátek má Anastázie.

Nejbohatší na světě je Bill Gates. Mezi dolarovými miliardáři je i šest Čechů

Investice 03.03.2014 | 15:31 1 Komentář

Po čtyřech letech získal zpět titul nejbohatšího člověka na světě zakladatel Microsoftu Bill Gates. Vyplývá to z nového žebříčku dolarových miliardářů, který zveřejnil časopis Forbes. Češi mají mezi dolarovými miliardáři také své zastoupení. Je jich dokonce rovnou šest. V čele pelotonu Čechů je Petr Kellner, který obsadil 106. místo druhý je pak nový ministr financí a vlastník Agrofertu Andrej Babiš.

Podle časopisu Forbes dosahuje Gatesův majetek 76 miliard dolarů (1,5 bilionu Kč). Za loňský rok tak jeho bohatství stouplo o devět miliard dolarů. Gates díky tomu v čele žebříčku vystřídal mexického telekomunikačního magnáta Carlose Slima, jehož majetek činí „jen“ 72 miliard dolarů. Na třetí příčku se pak dostal Španěl Amancio Ortega, který je zakladatelem oděvního řetězce Inditex a jehož majetek má hodnotu 64 milionů dolarů. Do první pětky se také dostal investor Warren Buffett a zakladatel softwarové firmy Oracle Larry Ellison.

Za nejbohatším Čechem Petrem Kellnerem jehož jmění činí 11 miliard dolarů (218 miliard Kč), obsadil druhé místo s majetkem 2,4 miliardy dolarů Andrej Babiš. Třetím nejbohatším Čechem je pak Karel Komárek (1,6 miliardy dolarů), za kterým následuje Radovan Vítek (1,4 miliardy dolarů). A se majetkem v hodnotě kolem jedné miliardy dolarů se do žebříčku dostal i Zdeněk Bakala a Pavel Tykač.

Zdroj: ČTK

 

Jeden komentář: “Nejbohatší na světě je Bill Gates. Mezi dolarovými miliardáři je i šest Čechů”

  1. cuba napsal:

    A co Karel Janecek? :))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.