Neděle 27. září. Svátek má Jonáš.

Nehodovost mužů a žen ve statistikách Allianz = 9:1

Allianz pojišťovna odhalila část údajů ze svých statistik autopojištění. Podle zveřejněných dat 68 % řidičů s povinným ručením od Allianz jezdí bez nehod. Pokud však k nějaké nehodě dojde, pravděpodobně jejím účastníkem bude muž.

Allianz pojišťovna oznámila, že 68 procentům motoristů zlevňuje povinné ručení v důsledku provozu vozidla bez nehod. Na druhou stranu má pojišťovna ve své databázi pojistných událostí za uplynulé tři roky také zhruba 900 řidičů, kteří svým vozidlem způsobili minimálně čtyři pojistné události. Primát patří 49letému muži, který zavinil 20 pojistných událostí za 1,4 milionu korun. Mezi nebezpečnými motoristy jsou však podle statistik Allianz převáženě muži, jen zhruba každá desátá nehoda připadá na vrub řidičky.

„Pokud bychom se na nehody podívali podle výše celkových nákladů, tak těmi nejnákladnějšími jsou škody na zdraví a v konečném součtu vždy hrají zásadní roli vyplácené renty zraněným. Škod přesahujících částku jednoho milionu korun bylo jen z povinného ručení v uplynulých třech letech likvidováno téměř sto,“ říká Pavel Novotný, ředitel úseku likvidace majetkového pojištění Allianz a dodává:„Ta nejdražší se mezi individuálními klienty stala před třemi lety a náklady na pojistné plnění zatím dosáhly 27 milionů korun.

Zdroj: Tisková zpráva Allianz pojišťovny 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.