Sobota 31. července. Svátek má Ignác.

Nebojte se. Bankomaty vylepší spořitelna, ne podvodníci

Investice 14.05.2010 | 15:12 0 Komentářů

Stovka bankomatů získá během dvou měsíců čtečku čárových kódů

Praha – V průběhu dvou následujících měsíců vybaví Česká spořitelna přibližně 100 bankomatů v síti čtečkou čárových kódů. „To klientům umožní jednodušší platbu složenek,“ říká její mluvčí Kristýna Havligerová.
Již nyní najdou klienti čtečku čárových kódů na 30 bankomatech České spořitelny. Čtečkou jsou také vybaveny všechny nové bankomaty, které banka tento rok uvede do sítě, ať již do zcela nových míst, či při výměně starších strojů za nové.
„Ačkoliv je čtečka na bankomatu umístěna blízko vstupního otvoru pro kartu, klienti se nemusí obávat, že se jedná o takzvané skimmovací zařízení,“ vysvětluje Havligerová.
Skimmovací zařízení bývá umístěno nad monitorem se zaměřením na klávesnici a především na zeleném plastovém můstku vstupu pro kartu, jelikož odečítá informace přímo z magnetického proužku karty. Čtečka čárových kódů se nachází pod vstupem pro kartu, žádnou svou částí tedy nezasahuje do inkriminovaných zón. Podrobnosti o skimmovacích zařízeních a jejich ukázky jsou k dispozici na této adrese.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.