Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Nastal čas defenzivních akcií? Tabák, jídlo a pivo vede

Současné finanční klima stále obsahuje mnoho neznámých. Jednoznačně nejdůležitější událostí je nadcházející summit EU, kde se může rozhodnout o budoucnosti eura. Budou se lídři jednotlivých evropských zemí schopni dohodnout? Pokud ano, poskytne to pravděpodobně akciovým trhům podporu. Ale i tak v Evropě zůstane mnoho nevyřešených problémů a američtí i britští investoři nadále pochybují o udržitelnosti této rally. (Komentář Saxo Bank)

 

Pokud evropští lídři řešení současného dluhového problému najít nedokáží, pak trhy budou reagovat poklesem. Nabízíme vám proto možné investiční příležitosti. Prozkoumali jste firmy, které jsou klasifikovány jako defenzivní, s rozumným dividendovým výnosem a s růstovým ziskem na akcii (ukazatel EPS). V tabulce 1 je seznam 11 společností a příslušných dat, graf 1 je srovnává podle ceny akcie na jednotku zisku (P/E) a podle růstu EPS.

Super Cheap Auto Group z této skupiny defenzivních akcií vyčnívá a dělá čest svému jménu. Kolem ní je několik pivovarů, pár potravinových řetězců a tabákových firem. Horní levý roh je v grafu 1 ten správný, ale my upřednostňujeme spodní levý roh, kde jsou levné společnosti, které vykazují nižší růst EPS.

U tabákových firem mějte na paměti, že nedávné zpřísnění regulace se týká strohých obalů, což zvyšuje riziko a což vedlo patrně k tomu, že se tyto firmy ocitly zde. Vzhledem k tomu, že jsme zvolili kvantitativní přístup, tak jsme další firmy nezkoumali.

Peter Bo Kiaer, akciový analytik Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.