Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Naspořený důchod lidem nesebereme, ujišťuje Drábek

Investice 22.02.2011 | 14:40 0 Komentářů

Koalice ladí finální podobu důchodové reformy, která má pomoci zajistit důstojnou penzi

Praha – Peníze, které si lidé dobrovolně naspoří v penzijních fondech, mohou být součástí dědictví. „Není tedy pravda, že propadnou státu, pokud důchodce umře předčasně,“ zdůraznil v úterý ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek.
Součástí dědického řízení však budou tyto peníze jen tehdy, jestliže člověk zemře ještě ve spořicí fázi, tedy před odchodem do penze. Zemře-li později, dostanou dědici zbytek naspořených peněz jen tehdy, jestliže se důchodce původně rozhodl pro dvacetiletou výplatu renty. Pokud se však rozhodl pro formu doživotní penze, pak výplata končí jeho smrtí.
K dosud známým informacím o refomě doplnil Drábek na tiskové konferenci další podrobnosti. Mimo jiné potvrdil, že vláda vykompenzuje zdražení způsobené vyšší DPH jak rodinám s dětmi, tak současným důchodcům.
V souvislosti s reformou klesnou povinné odvody zaměstnavatelů o 1,8 procentního bodu, konkrétně odpadne příspěvek na státní politiku zaměstnanosti (dosud 1,2 % ze mzdy) a povinné úrazové pojištění (dosud 0,6 %). Snížení takzvaných vedlejších nákladů práce má podle Drábka přispět k rozvoji ekonomiky i zaměstnanosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.