Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Nápady pro obchodování: Apple pod stromeček a daň z kapitálových zisků

Investice 14.12.2012 | 15:36 0 Komentářů

Akcie Applu dosáhly vrcholu během 21. září (705,07 USD), ale od té doby výrazně ztrácejí a obchodují se pod 540 USD za akcii. Hlavními viníky jsou hedgeové fondy, které uzavírají zisky při nižší dani z kapitálových zisků (15 procent). 1. ledna 2013 totiž daň vzroste na 20 procent. (Komentář Saxo Bank)

Dalším viníkem jsou neustálé zprávy o tom, jak Android zvyšuje podíl na trhu. Ředitel Googlu, Eric Schmidt, roztrubuje do světa, že Google vítězí ve válce mobilních platforem tak, jako když operační systémy Microsoftu porážely Apple v letech 80. a 90.

Počítáme, že by bylo nejlepší držet akcie Applu zhruba jeden měsíc. Strategií je postupné přikupování během prosince, kdykoliv cena akcií klesne kvůli výprodejům ze strany fondů. Tímto bychom se měli začátkem ledna dostat na pěknou otevírací cenu.

24. ledna 2013 zveřejní Apple své první výsledky za poslední kvartál roku 2012, kde by se měly skvět obvykle vysoké předvánoční tržby. Za poslední čtyři roky překonaly zisky posledního kvartálu roku výrazně očekávání a v průměru následoval růst o několik procentních bodů.

Tato obchodní strategie předpokládá, že se Apple vrátí do přízně hedgeových a aktivních investičních fondů, které začnou v lednu obchodovat s čistým stolem. Jde o to, že váha Applu v indexu S&P 500 stále představuje 4 procenta a mnozí manažeři aktivní fondů si prostě nemohou dovolit se u Applu zmýlit, jelikož by snadno mohli zaostávat za indexem.

Výroba, provoz, finance i obliba značky Apple – to vše je nadále nedotčené a aktivní manažeři toto vědí. Navzdory tomu, že si Android ukrojil větší podíl na zisku, sklízí Apple nadále nejvíce zisků a jeho uživatelé utrácí za aplikace více. Riziko, že se vývojáři obrátí k jeho operačnímu systému zády, je v tuto chvíli velmi nízké.

Taktické a technické komentáře

Jak investovat? Jak jsme již popsali výše, spočívá myšlenka v dokupování při poklesech během prosince, držení pozice do oznámení kvartálních výsledků 24. ledna a následném uzavření pozice.

Riziko: Největší rizika obchodu jsou v nebezpečí, že se nepodaří dosáhnout dohody na odvrácení americké fiskální krize, což by poslalo americké akcie do prostoru nejistoty nebo kolaps některého z jihoevropských záškoláků. Neustávající proud negativních zpráv by mohl na delší dobu poslat hodnoty akcií směrem dolů. Riziko vidíme i v případě dalšího držení pozice po oznámení výsledků 24. ledna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.