Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Náměstek ministra financí Milan Šimáček opouští svůj post

Banky Luboš Svačina 19.08.2008 | 09:48 0 Komentářů

Novou náměstkyní ministra financí pro finanční trhy se od včerejška stala Klára Hájková. Milan Šimáček odchází z této pozice na základě vlastní žádosti.

Klára Hájková působí na Ministerstvu financí ČR již pět let, naposledy na pozici vedoucího oddělení bankovnictví a platebního styku. Úkolem nové náměstkyně bude především úspěšná realizace českého předsednictví v Radě EU, dokončení legislativního procesu několika klíčových právních předpisů. Jedná se zejména o projednání právní úpravy úvěrových institucí a institucí kolektivního investování a novou regulaci ratingových agentur. Dále bude její prioritou včasná transpozice směrnice o platebních službách a dokončení druhé etapy penzijní reformy.

"Uvažovala jsem o možnostech do budoucna. Když náměstek Šimáček rezignoval a byla mi nabídnuta jeho funkce přijala jsem ji," komentovala svůj profesní postup Klára Hájková.

Milan Šimáček ke svému odchodu uvedl: "Požádal jsem ministra o uvolnění z funkce, protože se chci věnovat aktivitám, které by mohly být v rozporu s výkonem této funkce. Včera jsme se sešli znovu a on můj návrh akceptoval."


Zdroj: Ministerstvo financí ČR, Hospodářské noviny 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.