Pátek 14. prosince. Svátek má Lýdie.

Nafta je po letech dražší než benzin

Zhruba po dvou a půl letech je nafta dražší než benzin. Cena nafty vystoupala na 34,88 koruny za litr, zdražila tak o 28 haléřů. Benzin naopak klesl o pět haléřů na 34,80 Kč/l.

Naposledy byla nafta dražší než benzin v roce 2009. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Ceny pohonných hmot by ale mohly klesat. Dobrou zprávou pro motoristy je silnější kurz koruny vůči dolaru. "Díky tomu bychom se v následujících dnech měli dočkat poklesu cen, který by se mohl pohybovat až v řádu desetihaléřů," uvedl analytik společnosti Colosseum Petr Čermák.

Zdroj: ČTK

Jeden komentář: “Nafta je po letech dražší než benzin”

  1. Karbonaro napsal:

    Jak draze se nam bude jezdit zitra je vecna otazka. Na cenu benzimu na vliv neuveritelne mnozstvi veci, mimo jine napriklad i cena ropy, kterou snad neumi predikovat nikdo.

    Jiste si kazdy pamatujeme informace o tom, ze zasob ropy mame na 20 let a potom sucho, znenadani se vsak objevuji zvesti o tom, ze zasob je mnohem vice a ze se vlastne vubec nemusime bat.

    Doporucuji tento clanek – http://cz.saxo­bank.com/suppor­t/slovnik-pojmu/benzin-rbob – ktery v kratkosti osvetluje, co muze mit na ceny benzinu vliv.

    Me treba prekvapila souvislost s konzumaci a poptavkou v USA, ale vzhledem k tamejsi spotrebe se vlastne neni cemu divit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.