Čtvrtek 26. listopadu. Svátek má Artur.

Do Česka přichází nová řada mobilů pro seniory

Investice 03.11.2009 | 13:42 0 Komentářů

Jablotronu přichází další konkurent – rakouská Emporia

Praha – Další model mobilního telefonu pro seniory vstupuje na český trh. Rakouský výrobce Emporia Telecom chce ročně v Česku prodat přes 30 tisíc telefonů. Informovala o tom generální ředitelka společnosti Eveline Pupeter-Fellnerová.
Podle ní je v Česku více než 1,5 milionu seniorů starších 65 let. „To je naše cílová skupina. Naše telefony jsou speciálně upraveny tak, aby starším lidem vyhovovaly,“ uvedla s tím, že celkový prodej společnosti na všech 22 trzích, kde působí, by se měl pohybovat kolem půl milionu přístrojů.
Emporia není zdaleka první, kdo českým seniorům nabízí speciální přístroje. Jedním z nejoblíbenějších modelů je ten z tuzemského Jablotronu, který se prodává už několik let a má podobu klasické „pevné“ linky. Cenově spadá do stejné skupiny jako nově prezentovaný Emporia TALKpremium. Ta by se měla prodávat za necelé tři tisíce korun. #obj_4937
Na trhu jsou však i levnější modely mobilů pro seniory, například z dílny značek Motorola, Nokia i méně známých výrobců. Jejich cena začíná už na několika stokorunách, ale obvykle se pohybuje kolem 1 500 korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.