Sobota 16. ledna. Svátek má Ctirad.

Na trhu se objeví nové fondy kvalifikovaných investorů

Nová fondy kvalifikovaných investorů Metatron Capital zakládá Tomáš Martinec, bývalý člen představenstva J&T Finance Group.

Investiční strategie nových fondů je založena na myšlence, že na světě se vždy najde nějaký rostoucí trh. Fond tak bude vyhledávat příležitosti na základě strategie top-down společně se striktním řízením rizika. Ve fondech tak budou kombinována dlouhodobá investiční témata a krátkodobé pohyby. „Metatron vychází z přesvědčení, že trhy jsou stádovité, a proto neefektivní. Z toho důvodu budeme vyhledávat situace, při kterých se zásadně mění konsenzus a vytváří se tak mimořádné příležitosti. Momentálně se nacházíme ve zlomovém bodě globálního hospodářského cyklu a trpělivě čekáme na signály změny k lepšímu nebo horšímu,“ uvádí k investiční strategii Tomáš Martinec, ředitel společnosti a hlavní portfolio manažer.

I po odchodu Martince z J&T bude jeho spolupráce s finanční společností pokračovat. „Na základě společných dohod bude společnost Metatron spravovat i část peněz samotné J&T a našich významných klientů. Vzájemná spolupráce bude poměrně intenzivní a to i na poli distribuce. J&T se v investicích zaměřuje hlavně na lokální trhy. Tyto fondy nám přinášejí možnost nabídnout klientům na všech trzích, kde působíme, kvalitní globální investice,“ upřesňuje Patrik Tkíč, spoluzakladatel J&T.

Metatron Capital SICAV plc. je společnost založena pod jurisdikcí Malty. Bude nabízet tři fondy určené pro kvalifikované institucionální i soukromé investory – Metatron Global Macro Fund, Metatron Trading New Concepts Fund a Metatron Discretionary FX Fund.

Zdroj: Tisková zpráva Metatron Capital

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.