Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

Na Mittal padalo peří, malí akcionáři boj prohráli

Investice 20.08.2009 | 10:26 0 Komentářů

Akcionáři přidali k argumentům i transparenty.

Ostrava – Hromada připraveného peří, které se mělo ze střechy snést na hlavy členů představenstva a transparenty: „Nenecháme se oškubat“ dělaly dnes ráno před ostravským hotelem Kovák kulisu protestům menšinových akcionářů společnosti Arcelor Mittal Ostrava. Představenstvo hutí se však setkání s demonstrujícími vyhnulo.
Minoritním akcionářům, kteří drží přes 3 procenta akcií, se nelíbil plán majoritního vlastníka společnosti dát část vlastních kmenových akcií oceláren do zástavy pro případ, že by mateřská společnost ArcelorMittal SA nesplácela úvěry. Právě o tomto plánu dnes rozhodovala valná hromada. Malí akcionáři však se svým protestem nepochodili.
„Většinový akcionář se bude snažit vahou svých hlasu prosadit na valné hromadě možnost poskytnout společnosti vlastně fiktivní zástavu. To otevře novou cestu k dalšímu vyvádění peněz z ostravské společnosti. Hodnota této zástavy však bude klesat se schopností či ochotou zástavního dlužníka dostát svým závazkům. Proto ji považuji za zástavu fiktivní, a tudíž nepřijatelnou,“ argumentoval Jiří Psota, který stojí v čele protestujících akcionářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.