CZK/€ 25.380 -0,18%

CZK/$ 23.480 -0,22%

CZK/£ 29.645 -0,15%

CZK/CHF 26.685 -0,07%

24. 08. 2010

0 komentářů

Na český trh vstoupí nová internetová Zuno Bank

 


 

Přípravy vstupu nové internetové Zuno Bank jsou již "v pokročilém stadiu" uvedl pro Hospodářské noviny Marek MichlíkPR manažer slovenské pobočky Zuno Bank, která dočasně pokrývá i ostatní země ve střední a východní Evropě, v nichž Raiffeisen plánuje Zuno spustit. "ČNB už 2. června akceptovala notifikaci související se vstupem Zuno Bank na český trh. Nyní podnikáme potřebné kroky směřující k formálnímu založení pobočky. Souběžně jsme začali s obsazováním volných pracovních míst," dodal Marek Michlík.

Zuno Bank, fungující na podobném principu jako úspěšný projekt mBank, však není jedinou bankou, která se chce pustit do boje o internetovou populaci. Podobný koncept připravuje podle informací Hospodářských novin také Česká spořitelna. "Šijeme na míru něco nového pro mladé uživatele internetu, kteří jsou na startu kariéry," uvedla bez dalších podrobností Klára Gajdušková, mluvčí ČS. Na internet míří také skupina PPF, která také podle zatím nepotvrzených informací připravuje nízkonákladovou banku pro drobné klienty.

"Může to být pro nás konkurence. V Česku je kolem 300 tisíc lidí, které nová internetová banka může oslovit. Ale pořád je lepší, když přejdou k Zuno Bank než jinam," komentoval záměry Raiffeisen International Lubor Žalman, generální ředitel tuzemské Raiffeisenbank.

Zdroj: iHNed.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *