Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Na burzu vstoupí Mountfield, opustit ji má KIT Digital

Investice 06.01.2012 | 17:15 0 Komentářů

Především drobným investorům se rozšíří možnosti o další subjekt na pražské burze

Praha – Společnost Mountfield, která v Česku a na Slovensku provozuje síť prodejen se zahradní technikou, bazény a potřebami pro volný čas, plánuje vstup na pražskou burzu. Vyplývá to z informací zveřejněných v pozvánce na tiskovou konferenci firmy Mountfield.
Mluvčí prodejen Mountfield David Jirušek potvrdil, že primární emise akcií (IPO) na Burze cenných papírů Praha bude jedním z hlavních témat tiskové konference naplánované na středu 11.ledna, kdy budou zveřejněny další podrobnosti k tomuto záměru. Zmínka o IPO je v pozvánce na tiskovou konferenci uvedena u bodu, který je zaměřen na letošní plány společnosti Mountfield.
První tuzemskou prodejnu společnost Mountfield otevřela v březnu 1991 v Mnichovicích u Prahy. Nyní má v Česku 55 prodejních center a na Slovensku jich provozuje 17. Hlavním akcionářem Mountfieldu je s podílem zhruba 72 procent Ivan Drbohlav.
Analytiky plánovaná emise akcií překvapuje
„Je to vcelku překvapivá zpráva, protože tato firma nepatřila mezi adepty listingu na pražské burze, o kterých se v minulosti již spekulovalo,“ řekl analytik makléřské firmy Cyrrus Ondřej Moravanský. Je ale podle něj úspěchem, že se pražské burze podařilo přilákat další českou firmu. „Soudě z výše tržeb sice bude Mountfield patřit k menším emisím, ale pro investory, zejména drobné, bude vítaným zpestřením investičních možností,“ dodal.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.