CZK/€ 24.645 -0,26%

CZK/$ 23.422 -0,13%

CZK/£ 29.110 -0,59%

CZK/CHF 23.502 -0,56%

04. 02. 2022

0 komentářů

Musíte platit sociální a zdravotní pojištění, když pronajímáte byt?

 

Píšeme na Hypoindex.cz: Při pronájmu nemovitosti musíte tento příjem řádně přiznat v daňovém přiznání a zaplatit z něj 15% daň z příjmu. Přičemž příjem z pronájmu se daní dle §9 zákona o daních z příjmu. Musíte z tohoto příjmu platit také sociální a zdravotní pojištění a musíte odevzdat přehledy o příjmech a výdajích/o výši daňového základu na OSSZ a na svou zdravotní pojišťovnu?



 

Více se dočtete v článku „Musíte platit sociální a zdravotní pojištění, když pronajímáte byt?“ na serveru Hypoindex.cz.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.