Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Murdoch začal vydávat nedělní The Sun, vypadá krotce

Investice 26.02.2012 | 13:45 0 Komentářů

Nový nedělník má zacelit díru po zrušeném tabloidu News of the World

Londýn – Společnost News International mediálního magnáta Ruperta Murdocha zahájila vydávání nedělní verze svého nejprodávanějšího britského bulvárního listu The Sun. Bude s ní chtít získat zpět 2,7 milionu čtenářů, ztracených po červencovém uzavření nedělníku News of The World v důsledku rozsáhlého skandálu s telefonními odposlechy.
Nový nedělník vypadá „krotčeji“ než jeho předchůdce, který se zaměřoval na skandály a „ložnicovou“ tématiku, a drží se rodinného přístupu sobotního The Sun. Tradiční „dívku ze strany 3“ s odhalenými ňadry nahradila známá zpěvačka a sexuální tématika je umírněná. Na první straně se herečka a moderátorka Amanda Holdenová svěřuje se svými problémy při porodu.
Chybí zde ale také podle agentury Reuters drsná investigativní žurnalistika, kterou byl News of The World charakteristický. Týdeník po léta nevybíravě pranýřoval lhaní politiků, „úlety“ členů královské rodiny nebo podvody v mezinárodním kriketu, na něž se zaměřoval před svým uzavřením.
„Vypadá to velmi krotce,“ řekl BBC specialista na média z listu Daily Telegraph Neil Midgley. Reportér The Sun David Wooding však poukázal na to, že cílem nového listu není replika bývalého týdeníku. „Pokud to budou kupovat lidé, kteří postrádají News of The World, budou zklamaní, protože to není News of the World, je to The Sun,“ řekl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.